Trwa ładowanie...
d4hr7a1

Koronawirus w Polsce. Abp Grzegorz Ryś i archidiecezja łódzka przekazali pieniądze na dwa respiratory

- Wiem, że się na was nie zawiodę - powiedział abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki zachęca do sfinansowania zakupu respiratorów dla łódzkiego szpitala. Archidiecezja łódzka przekazała ze swoich środków kwotę wystarczającą na zakup dwóch sztuk specjalistycznego sprzętu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Abp Grzegorz Ryś apeluje o finansowe wsparcie szpitala
Koronawirus. Abp Grzegorz Ryś apeluje o finansowe wsparcie szpitala (PAP, Fot: Roman Zawistowski)
d4hr7a1

"W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu USK nr 1 im. N. Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jaka obecnie nam zagraża (Covid19), dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie" - napisał w liście prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi dr Paweł Czekalski.

Na apel lekarza odpowiedział abp Grzegorz Ryś. W trakcie południowej modlitwy "Ojcze nasz" arcybiskup odczytał prośbę. Poinformował, że archidiecezja przekazała sumę wystarczającą na zakup dwóch respiratorów.

– Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów, to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę – powiedział metropolita łódzki.

Dane potrzebne do przelewu:

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi
Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi
98 1020 3352 0000 1602 0010 0362
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
(z dopiskiem – darowizna)

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

d4hr7a1

W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: archidiecezja.lodz.pl

d4hr7a1

Podziel się opinią

Share

d4hr7a1

d4hr7a1
Więcej tematów