Trwa ładowanie...
d28hvlq

Koronawirus w pogotowiu w Kielcach. Zakażonych 5 ratowników

Koronawirus nie oszczędza nawet tych, którzy chorym pomagają. Zakażonych jest 5 ratowników że Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w pogotowiu w Kielcach - fot. ilustracyjna
Koronawirus w pogotowiu w Kielcach - fot. ilustracyjna (ASW / ArtService / Forum, Fot: RM, ASW / ArtService / Forum)
d28hvlq

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Trudna sytuacja jest w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Jak informuje portal echodnia.eu, pozytywny wynik badania na koronawirusa uzyskało tam pięciu ratowników.

Osoby, które miały z nimi kontakt przebywają na kwarantannie.

Jarosław Ciura, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, przekazał portalowi, że zakażeni ratownicy po siedmiu dobach ponownie przejdą testy. Podkreślił, że chorzy są ratownikami, więc są wyjątkowo potrzebni w pracy. Dlatego przejdą testy, by mieć pewność, że mogą wrócić do swoich obowiązków.

d28hvlq

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" przekazywała, że jeszcze w poniedziałek informowano o jednym mężczyźnie zakażonym koronawirusem. Z tego powodu zdecydowano o przetestowaniu wszystkich osób, które były razem z nim w zespole.

Dyrektorka pogotowia uspokajała wówczas pacjentów, że nie mają się czym martwić, bo karetki w razie potrzeby do nich dojadą. Kłopoty bowiem dotyczą tylko jednego zespołu, a w Kielcach takich zespołów jest kilkanaście.

Koronawirus w Polsce. Aż 28 zgonów

Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę nowe dane na temat pandemii. Są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Resort poinformował o aż 28 ofiarach śmiertelnych. To największa liczba zgonów od kwietnia.

d28hvlq

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów