Trwa ładowanie...
d3kq70n

Koronawirus w Niemczech. Drastyczne kroki rządu

Koronawirus w Niemczech. Agencja DPA twierdzi, że niemiecki rząd planuje zakazać spotkań i kontaktów między więcej niż dwoma osobami. Zgodzić na to mieli się szefowie krajów związkowych oraz kanclerz Angela Merkel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Niemczech. Mieszkańcy gromadzą się w parkach
Koronawirus w Niemczech. Mieszkańcy gromadzą się w parkach (East News)
d3kq70n

W związku z pandemią koronawirusa rząd Niemiec w porozumieniu z krajami związkowymi zaproponuje wprowadzenie ograniczenia w kontaktach między obywatelami. Zakaz ma dotyczyć gromadzenia się więcej niż dwóch osób. Wyłączone z przepisów będą rodziny i osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym.

Koronawirus w Niemczech. Korona-imprezy

W ostatnich dniach głośno było o spotkaniach głównie młodzieży niemieckiej - nazywanych korona-imprezami. Do organizowanych przez młodych ludzi spotkań towarzyskich odniósł się ostatnio na konferencji prasowej burmistrz Berlina Michael Müller, który zdecydowanie potępił organizowanie takich spotkań. A organizowane są one nie tylko w domach, ale także w przestrzeni publicznej: – To nie do zniesienia, że pojawiają się zaproszenia na takie imprezy. Dotyczy to także innych landów. Straszne - grzmiał wyraźnie rozzłoszczony Müller, cytowany przez "Deutsche Welle".

d3kq70n

W zeszłym tygodniu natomiast w telewizyjnym przemówieniu kanclerz Angela Merkel zwróciła się do mieszkańców Niemiec z wyjątkowym apelem o solidarność i dyscyplinę wobec zagrożenia, jakie stwarza nowy koronawirus. Nazwała je "największym wyzwaniem od czasu II wojny światowej".

- To historyczne zadanie, z którym tylko wspólnie możemy się uporać - powiedziała Merkel. - Zależy to od każdego z osobna i tym samym od nas wszystkich – dodała.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

d3kq70n

W Polsce w związku z pandemią wprowadzono stan epidemii.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d3kq70n

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Padło pytanie o testy. Profesor: "kompletna ruina służby zdrowia"

d3kq70n

Podziel się opinią

Share

d3kq70n

d3kq70n
Więcej tematów