Trwa ładowanie...

Koronawirus w Hiszpanii. Uwięzieni turyści zaczynają opuszczać hotel na Teneryfie

Koronawirus uwięził ponad 1000 osób z 25 krajów w hotelu na Teneryfie. Wśród nich są także Polacy. Teraz turyści zaczynają opuszczać H10 Costa Adeje Palace. Jednocześnie wykryto nowy przypadek zakażenia.

Share
Koronawirus w Hiszpanii. Uwięzieni turyści zaczynają opuszczać hotel na Teneryfie
Źródło: East News
d2uuu8r

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Wirus sieje grozę i krzyżuje plany między innymi turystom. W jednym z hoteli na Teneryfie w Hiszpanii zarządzono kwarantannę po tym, jak u turysta z Lombardii źle się poczuł i sam poprosił o zrobienie mu testów. Po badaniach zdiagnozowano u niego COVID-19.

Wśród wypoczywających byli także Polacy. Jak informował Polsat News, to rodzina z dziećmi oraz kobieta i mężczyzna. Pochodzą z różnych miast.

d2uuu8r

Jak informuje dziennik.pl, powołując się na PAP, rząd Wysp Kanaryjskich zdecydował, że turyści mogą powoli opuszczać hotel. Chodzi o około 140 osób z 11 krajów. Zaczęli się wymeldowywać od piątku. Są to jednak osoby, które nie miały kontaktu z chorymi, ponieważ do hotelu przyjechali już po tym, jak zarażonych zabrano do szpitala.

Nie wiadomo, czy wśród nich są Polacy.

Jednocześnie w hotelu ujawniono piąty przypadek zarażenia koronawirusem - informuje PAP. Wszystkie te osoby są odizolowane w swoich pokojach.

Koronawirus. Tragiczny bilans

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do soboty potwierdzono śmierć 2933 osób. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 85 tys. osób na całym świecie.

d2uuu8r

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Andrzej Duda liderem sondaży. "Pamiętam, jak w 2015 r. szorował niemalże po dnie"

d2uuu8r

Podziel się opinią

Share
d2uuu8r
d2uuu8r
Więcej tematów