Trwa ładowanie...

Koronawirus w Europie. Niemcy przyjmują pacjentów z Włoch i Francji

Wojskowymi samolotami przetransportowano do niemieckich klinik kolejnych pacjentów z koronawirusem. Wielu z nich jest w ciężkim stanie.

Share
Koronawirus w Europie. Niemcy przyjmują pacjentów z Włoch i Francji
Źródło: PAP, Fot: EPA/JOHANNES HEYN
dcwuoa4

Z powodu trudnej sytuacji we Włoszech i częściowo także we Francji niemieckie wojsko przetransportowało kolejnych pacjentów z koronawirusem do Niemiec. W ubiegły weekend specjalny medyczny airbus wyruszył dwukrotnie po 12 Włochów z Bergamo. Teraz przebywają w klinikach w Kolonii, Bonn, Bochum, Koblencji, Westerstede i Hamburgu.

Wojskowy transporter przywiózł też ze Strasburga do Stuttgartu dwóch kolejnych pacjentów na intensywną terapię. Francuzi są leczeni w szpitalu Bundeswehry w Ulm.

dcwuoa4

Koronawirus w Europie. Symbol solidarności

Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer mówiła o ważnym "symbolu solidarności”. - Europa musi sobie pomagać - powiedziała szefowa CDU. - Oczywiście, że wspieramy naszych przyjaciół - dodała.

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas napisał na Twitterze: "Solidarność jest kluczem także w walce z koronakryzysem”. Według informacji niemieckiego rządu za udzieloną pomoc dziękowali ministrowie obrony Włoch i Francji.

Bundeswehra została poproszona o pomoc przez włoską obronę cywilną, bo jej środki do przewiezienia pacjentów za granicę okazały się niewystarczające.

dcwuoa4

Jest jeszcze miejsce

W niemieckich klinikach jest jeszcze wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić tych, którzy z powodu wywołanej koronawirusem choroby Covid-19 potrzebują respiratorów. "Tam, gdzie to możliwe, pomagamy inym krajom” - zapewnił Heiko Maas.

Jak poinformował niemiecki MSZ, dla włoskich pacjentów pośredniczono już w znalezieniu 73 miejsc w ośmiu krajach związkowych Niemiec. 30 pacjentów z Francji trafiło z kolei na leczenie do Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu, Hesji i Kraju Saary. Sześciu Francuzów w ciężkim stanie przebywa w klinice Charité w Berlinie, a po dwóch pacjentów w klinikach uniwersyteckich w Essen i Hamburgu.

dcwuoa4

Podziel się opinią

Share
dcwuoa4
dcwuoa4
Więcej tematów