Trwa ładowanie...
d25u72j

Koronawirus w Europie. Niefortunny tytuł "Gazety Wyborczej". Reakcja ambasadora Włoch

Ambasador Włoch reaguje ws. "Gazety Wyborczej". Chodzi tytuł newslettera, który brzmiał "Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi". Redakcja przeprosiła, podkreślając, że takie zdanie nie powinno się znaleźć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Włoch reaguje ws. "Gazety Wyborczej". Chodzi tytuł
Ambasador Włoch reaguje ws. "Gazety Wyborczej". Chodzi tytuł (Domena publiczna, Fot: Szczebrzeszynski)
d25u72j

"To okropne przeczytać taką potworność, podczas gdy umierają tysiące Włochów, a nasi lekarze walczą bohatersko, ryzykując przy tym własne życie. Wstydźcie się za tę obrazę wymierzoną w naród włoski" - tak napisał ambasador Włoch w Polsce, Aldo Amati.

Dyplomata zamieścił również zrzut ekranu, na którym widać newsletter "Gazety Wyborczej". W tytule wpisano "Włosi to naród osłów. Nie bądźmy jak Włosi".

Do sprawy odniosła się redaktorka "GW" Żaneta Gotowalska, która przygotowała cytowany newsletter. "Wysłaliśmy już przeprosiny do odbiorców newslettera. Nie było moim celem obrazić kogokolwiek. Tytuł i tekst to całość, w tekście odnoszę się do cytatu z lekarza" - czytamy na Twitterze.

d25u72j

Zobacz wideo: PiS chce zmienić Kodeks Wyborczy. Piotr Mueller pytany o Konstytucję

W specjalnym oświadczeniu redakcja serwisu Wyborcza.pl przeprasza i wyjaśnia, że użyte słowa były parafrazą wypowiedzi włoskiego lekarza, który ukazał się w reportażu w "Dużym Formacie". Chodzi o cytat: "problemem był przeciętny Włoch, jednostka w społeczeństwie. Włosi to naród osłów. Nie chcieliśmy słuchać wyjących syren, to teraz mamy pandemię".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25u72j

Podziel się opinią

Share
d25u72j
d25u72j