Trwa ładowanie...

Koronawirus w Chorwacji. Polska zakazuje lotów do Chorowacji

Polska od 2 września wprowadzi zakaz lotów do 46 krajów, w tym Chorwacji. Zgodnie z rozporządzeniem o zakazie lotów opublikowanym w czwartek, na liście są też m.in. Hiszpania, Czarnogóra, Malta. Dla wielu Polaków, którzy wybierali się na urlop we wrześniu, oznacza to przymusową zmianę planów.

Share
Koronawirus Chorwacja, TrogirKoronawirus Chorwacja, TrogirŹródło: Pixabay, fot: neufal54
d43c45w

Tego, że w dobie pandemii koronawirusa nic nie jest pewne, to Polacy zdążyli się już przyzwyczaić. Wciąż jednak każda decyzja rządu zaskakuje tak samo i wzbudza mieszane uczucia. Tak jest też w przypadku każdego projektu rozporządzenia o zakazie lotów.

W czwartek, 27 sierpnia na stronie Biuletyny Informacji Publicznej Rady Ministrów opublikowano projekt nowego rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Wynika z niego, że na nowej liście znalazło się 46 państw, a wśród nich m.in.: Francja, Chorwacja, Hiszpania, Rumunia i Malta. Są to kierunki najczęściej wybierane przez Polaków na miejsce wypoczynku za granicą.

"W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego." - możemy przeczytać na wstępie dokumentu.

Koronawirus. Francja i Chorwacja pod lupą rządu. Marcin Horała pytany o wakacje

Koronawirus w Chorwacji. Zakaz lotów

Rząd podejmuje decyzję o zmianach w zakazie lotów, w związku z rosnącą liczbą zakażeń w konkretnych krajach. Rekomendacje ministra zdrowia w tej sprawie powstają w oparciu, o średnią czternastodniowej liczby stwierdzonych przypadków COVID-19 na sto tysięcy mieszkańców, podawaną przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz liczbą i jakością testów realizowanych w innych państwach.

d43c45w

Wskaźnik zakażeń na dzień 27 sierpnia wynosił w Hiszpanii aż 191,9 i rośnie z dnia na dzień, w Rumunii 84,8, w Chorwacji 74, a na Malcie 123,2. Dla porównania, w Polsce to 26,7.

Koronawirus w Chorwacji. Zmiana planów urlopowiczów

Osoby, które planowały urlop po sezonie, bo nie lubią tłumów w letnie, wakacyjne miesiące mogą mieć teraz duży problem.

- Chociaż loty do Barcelony mam na połowę września, to już dostałam wiadomość, że są odwołane. Jestem załamana - napisała przez platformę dziejesie.wp.pl nasza czytelniczka.

Zakaz lotów nie oznacza, że na urlop do krajów objętych zakazem nie można polecieć w ogóle. Jeśli bardzo zależy nam na wakacjach na hiszpańskim czy chorwackim wybrzeżu, to mamy dwie opcje - loty z przesiadkami albo dojazd samochodem. W związku z tym podróż do wymarzonego miejsca urlopowego może być teraz kosztowniejsza i dłuższa, ale jednak realna.

d43c45w

Projekt rozporządzenia o zakazie lotów dotyczy tylko lotów bezpośrednich do tych miejsc. Podróż do wymarzonego miejsca urlopowego może być teraz kosztowniejsza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43c45w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43c45w
d43c45w
Więcej tematów