Trwa ładowanie...

Koronawirus w Brazylii. Jest ostateczny wynik testu prezydenta Jaira Bolsonaro

Jak informują brazylijskie media, pierwszy test prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro dał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Agencja Reuters właśnie podała, że wynik drugiego testu był negatywny, a zakażenie u Bolsonaro ostatecznie wykluczono.
Share
Koronawirus w Brazylii. Prezydent Jair Bolsonaro na konferencji w maseczce.
Koronawirus w Brazylii. Prezydent Jair Bolsonaro na konferencji w maseczce.Źródło: PAP, Fot: PAP/EPA/Jair Bolsonaro / HANDOUT
d428sn6

Pierwsze doniesienia o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa pojawiły się już w czwartek wieczorem.

Koronawirus w Brazylii. Jair Bolsonaro w maseczce ochronnej

Jak donosi portal odia.com.br, Bolsonaro przemówił do narodu na Facebooku. Miał mieć na sobie maseczkę ochronną. Komunikat szedł z apartamentu prezydenta Brazylii. Jak się okazało, pierwszy test przeprowadzony na koronawirusa dał wynik pozytywny.

d428sn6

Bolsonaro długo czekał na wynik drugiego testu. W piątek wieczorem czasu polskiego agencja Reuters podała, że prezydent otrzymał wyniki drugiego testu - zakażenie ostatecznie wykluczono.

Czytaj też: Koronawirus. Nie żyje Ukrainka, 1 marca przyjechała z Polski

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Zasiłki także na dzieci po 8 roku życia

Koronawirus w Brazylii. Jair Bolsonaro w trudnym położeniu

Wcześniej Bolsonro przestrzegał wszystkich, by unikali przebywania na ulicach. Apelował też o przestrzeganie zakazu zgromadzeń. Sprawa jest jednak poważna, ponieważ wizerunek prezydenta w maseczce ochronnej może prowadzić do paniki wśród mieszkańców Brazylii. Taki obrót sytuacji z kolei może odbić się na indeksach giełdowych, które w ostatnim czasie są mocno rozchwiane.

d428sn6

Zanim zakażenie wykluczono, media przypominały, że Bolsonaro podczas niedawnej wizyty w USA spotkał się z prezydentem Donaldem Trumpem. Później na konferencji w Stanach Zjednoczonych wyśmiewał sytuację na świecie.

W podobnej sytuacji napięcia ws. pandemii jest premier Kanady Justin Trudeau. U jego żony stwierdzono obecność koronawirusa. Trudeau przejdzie teraz 14-dniową kwarantannę.

d428sn6

Źródło: Odio.com.br

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d428sn6

Podziel się opinią

Share
d428sn6
d428sn6
Więcej tematów