Trwa ładowanie...

Koronawirus. Unia Europejska nie wpuści Amerykanów? Nowe doniesienia

Koronawirus. Unia Europejska nie wpuści Amerykanów? Pojawiają się spekulacje wokół listy państw, których obywatele nie będą mogli przekroczyć granic Wspólnoty.

Share
Koronawirus. Unia Europejska nie wpuści Amerykanów? Nowe doniesienia
Źródło: PAP
d3qj7gh

O sprawie informuje amerykański "New York Times", powołując się dokumenty zawierające listy krajów z potencjalnym pozwoleniem lub zakazem na przekroczenie granic UE.

Jak informuje gazeta, projekt zakłada, że zakaz będzie dotyczyć nie tylko Stanów Zjednoczonych, lecz również Rosji i Brazylii. Jednak to właśnie w USA jest najwięcej zakażeń (2,4 mln przypadków) oraz zgonów z powodu koronawirusa (ponad 120 tysięcy) na całym świecie.

d3qj7gh

Kto będzie mógł dostać się na teren Unii Europejskiej? Jak wynika z informacji "NYT", pozwolenie na wjazd otrzymają mieszkańcy Ugandy, Kuby oraz Wietnamu. Zakazem nie zostaną objęte Chiny, mimo że epidemia koronawirusa wybuchła właśnie w tym kraju.

Zobacz też: Pomysł PiS tuż przed wyborami. Szymon Hołownia ostro krytykuje. "Jak w PRL-u"

Stany Zjednoczone z zakazem? Unia Europejska i prace nad listami

Jednak na razie w Brukseli dopiero trwają prace nad opracowaniem listy. Według gazety przygotowywane są dwa warianty. W żadnym z nich nie znalazły się Stany Zjednoczone.

"Zakaz wjazdu amerykańskich podróżnych do Unii Europejskiej miałby poważne konsekwencje gospodarcze, kulturowe i geopolityczne" - czytamy w artykule. Jednak autorzy wspomnianych prospektów zaznaczają, że zestawienia zostały opracowane na podstawie naukowych danych. Na selekcję krajów miały nie mieć wpływu czynniki polityczne. Porozumienie w tej sprawie ma zostać osiągnięte do 1 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "News York Times"

d3qj7gh

Podziel się opinią

Share
d3qj7gh
d3qj7gh
Więcej tematów