Trwa ładowanie...
d2k64v9

Koronawirus. UE zmusi Pfizera do dostaw w terminie? "Uderzyliśmy pięścią w stół"

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że Unia Europejska chce wymusić na firmach farmaceutycznych respektowanie umów. Jak podkreślił, UE reagowała już - z sukcesem - na zapowiadane opóźnienia w dostawach.
Share
Koronawirus. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział rozmowy z koncernami farmaceutycznymi
Koronawirus. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział rozmowy z koncernami farmaceutycznymiŹródło: Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency
d2k64v9

- Chcemy zmusić firmy farmaceutyczne do przestrzegania podpisanych przez nie umów, używając środków prawnych, którymi dysponujemy - powiedział w rozmowe z francuskim radiem Europe 1 Charles Michel.

Przewodniczący Rady Europejskiej, jak donosi Reuters, nie wspomniał o możliwych sankcjach, ale powiedział, że UE będzie nalegać na przejrzystość w kwestii powodów opóźnień w dostawie szczepionek na COVID-19.

Jak zaznaczył, po pierwszych komunikatach Pfizera UE zajęła "twarde stanowisko" i doprowadziła do skrócenia okresu dostaw. - Uderzyliśmy pięścią w stół i ostatecznie zapowiadane kilkutygodniowe opóźnienia przerodziły się w spowolnienie dostaw - wyjaśnił Michel.

d2k64v9

Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Koronawirus. Przedwczesny koniec rejestracji na akcję szczepień. "Brak preparatów"

Problemy z zapasami szczepionki na COVID-19 spowodują zmiany w narodowym programie szczepień. - Mamy ponad 3 mln zajętych terminów zarejestrowanych lub w trakcie szczepienia i nie mamy już wolnych terminów. To nie wynika z problemów systemu, tylko z braku szczepionek - powiedział w niedzielę szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

I podkreślił, że gdyby nie problemy zewnętrze, możliwe byłoby zaszczepienie ponad 11 mln osób.

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k64v9

Podziel się opinią

Share
d2k64v9
d2k64v9
Więcej tematów