Trwa ładowanie...

Koronawirus uderzył w przedszkole. Skarżysko-Kamienna rozkłada ręce

Koronawirus uderzył w kolejne przedszkole. Władze miejscowości Skarżysko-Kamienna rozkładają ręce. Na kwarantannę trafiło kilkadziesiąt osób. To nie jedyna taka placówka w regionie.
Share
Koronawirus uderzył w przedszkole nr 4. Skarżysko-Kamienna rozkłada ręce i zarządza dezynfekcję
Koronawirus uderzył w przedszkole nr 4. Skarżysko-Kamienna rozkłada ręce i zarządza dezynfekcjęŹródło: Pixabay
dinbm24

Koronawirus uderzył w kolejną placówkę oświaty. Tym razem padło na przedszkole numer 4 w miejscowości Skarżysko-Kamienna (woj. świętokrzyskie).

Skarżysko-Kamienna. Koronawirus uderzył w Przedszkole nr 4

Jak na Facebooku poinformował prezydent miasta, przedszkole numer 4 będzie nieczynne do 21 września. Powodem jest koronawirus, którego stwierdzono u jednego z pracowników przedszkola.

dinbm24

"Dzisiaj, od godziny 17, rozpocznie się dezynfekcja całego budynku. Dalsza sytuacja zarówno w tej placówce, jak i pozostałych placówkach oświatowych podległych miastu, będzie przez nas na bieżąco monitorowana" - napisał prezydent Konrad Kroenig.

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Koronawirus. Skarżysko-Kamienna rozkłada ręce. Przedszkole nr 4 poddane dezynfekcji

Włodarz nie informuje, ile osób zostało odesłanych na kwarantannę, jednak z informacji, które portal echodnia.eu uzyskał od wiceprezydenta Krzysztofa Myszki, wynika, że pracownik, u którego koronawirus został potwierdzony, miał kontakt z dziećmi, ich rodzicami, a także pozostałymi pracownikami Przedszkola nr 4 w Skarżysku-Kamiennej.

dinbm24

Według doniesień lokalnego portalu kwarantanną może być objęte nawet kilkadziesiąt osób związanych z przedszkolem. Informację tę może potwierdzać komunikat wydany przed władze placówki.

Koronawirus. Skarżysko-Kamienna i przedszkole nr 4 apelują do rodziców

"Nasze przedszkole, z powodu potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19, zostaje objęte obowiązkową kwarantanną: personel, dzieci oraz rodzice dzieci (dotyczy przedszkolaków uczęszczających do placówki od 07.09.2020" - czytamy w komunikacie.

Przedszkole nr 4 apeluje też do rodziców dzieci, którzy pojawiali się na terenie placówki po 7 września, aby skontaktowali się z lokalnym sanepidem pod numerem: 603 795 200, 503 629 585 lub 575 642 053.

dinbm24

Koronawirus. Skarżysko-Kamienna i nie tylko. Jest więcej zakażeń

Skarżysko-Kamienna to niejedyna miejscowość w województwie świętokrzyskim, w której koronawirus uderzył w placówkę oświaty. Kilka dni temu informowaliśmy o potwierdzonym przypadku COVID-19 w Zespole Szkół w Łopusznie.

Tam koronawirusem zakaziło się dwoje księży i katechetka. Po dodatkowych badaniach okazało się, że COVID-19 potwierdzono u kolejnych 18 nauczycieli. Szkoła jest poddana kwarantannie, która będzie obowiązywała do 19 września.

Źródło: echodnia.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dinbm24

Podziel się opinią

Share
dinbm24
dinbm24
Więcej tematów