Trwa ładowanie...
d17n8t2

Koronawirus u dziennikarza. Media: "Był na wiecu Rafała Trzaskowskiego"

Jeden z kieleckich dziennikarzy jest zakażony koronawirusem. Według lokalnych mediów w niedzielę był na wiecu kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, gdy ten przebywał w mieście. Jest oświadczenie redakcji w tej sprawie.
Share
Wybory 2020. Wizyta kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Kielcach 7 czerwca
Wybory 2020. Wizyta kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Kielcach 7 czerwcaŹródło: East News
d17n8t2

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Tylko dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 359 nowych przypadkach i śmierci 9 pacjentów. Od wybuchu epidemii w Polsce stwierdzono 28 201 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1215 osób.

Koronawirusa wykryto także u jednego z dziennikarzy redakcji "Echa Dnia" w Kielcach. Jak informuje lokalny profil na Facebooku "Scyzoryk się otwiera", reporter poczuł się źle w poniedziałek i trafił do szpitala. Wykonano mu test na obecność koronawirusa. Ten okazał się pozytywny.

W trakcie epidemii trwa kampania wyborcza i spotkania z wyborcami. W niedzielę dziennikarz miał relacjonować między innymi spotkanie z Rafałem Trzaskowskim na Placu Artystów w Kielcach. "W spotkaniu wzięły udział setki, niektórzy mówią o tysiącach osób. Już mało kto pojawił się w maseczce. Nie były zachowane odległości" - czytamy na profilu.

d17n8t2

Koronawirus u dziennikarza. Oświadczenie redakcji

Do doniesień odniosła się redakcja. "Informujemy, że jeden z pracowników redakcji Echa Dnia w Kielcach w badaniu na obecność wirusa COVID-19, w dniu 9 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych uzyskał pozytywny wynik testu. Pracownik jest odizolowany, zostały wobec niego zastosowane obowiązujące przepisy Sanepidu" - poinformowano w oświadczeniu.

"Wszystkie osoby z redakcji, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach, jak również budynek redakcji są objęte procedurami Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ściśle współpracujemy z Sanepidem i stosujemy się do przekazywanych zaleceń" - zapewniła redakcja.

Nie odniosła się do doniesień, że zakażony pracownik miał być na wiecu Rafała Trzaskowskiego.

d17n8t2

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17n8t2

Podziel się opinią

Share
d17n8t2
d17n8t2
Więcej tematów