Trwa ładowanie...
d4eiznm

Koronawirus. Te osoby najczęściej umierają na COVID-19

Koronawirus. Kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg choroby i śmierć z powodu COVID-19? Szwedzcy naukowcy opublikowali wyniki najnowszych badań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg choroby i śmierć z powodu COVID-19?
Koronawirus. Kto jest najbardziej narażony na ciężki przebieg choroby i śmierć z powodu COVID-19? (PAP, Fot: PAP, Leszek Szymański)
d4eiznm

Koronawirus. Jakie osoby są najbardziej narażone na śmierć z powodu COVID-19?

Szwedzcy naukowcy z uniwersytetu w Sztokholmie przeprowadzili badania dotyczące zależności między płcią oraz sytuacją rodzinną, ekonomiczną i społeczną pacjenta a ryzykiem śmierci z powodu COVID-19. Wyniki badań opublikowali w "Nature Communications".

Koronawirus. Kto jest w grupie ryzyka? Zaskakujące wyniki badań

Wnioski szwedzkich naukowców są jednoznaczne. Na śmierć w wyniku COVID-19 bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. To jednak nie wszystko. Wśród mężczyzn to ci, którzy są samotni, są w grupie ryzyka. Kolejne czynniki, które wpływają na wzrost ryzyka śmierci po zakażeniu koronawirusem, to: niewielkie dochody, niższy poziom wykształcenia.

d4eiznm

"Wszystkie te czynniki są indywidualnie powiązane z silnie podwyższonym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19" – poinformował prof. Sven Drefahl z Wydziału Demografii Uniwersytetu Sztokholmskiego, główny autor badania, którego cytuje "Polsat News".

Wszystko to wskazuje na fakt, że na śmierć w wyniku zakażenia koronawirusem najbardziej narażeni są samotni mężczyźni, słabo wykształceni i słabo wynagradzani.

Należy jednak podkreślić, że badania opublikowane przez szwedzkich naukowców w "Nature Communications" dotyczą jedynie Szwecji. W innych krajach ryzyko zgonu z powodu itp. COVID-19 może być związane z innymi czynnika.

Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eiznm

Podziel się opinią

Share
d4eiznm
d4eiznm
Więcej tematów