Trwa ładowanie...

Koronawirus szaleje. Episkopat ignoruje zalecenia

W Łodzi i w Pabianicach odbyło się 387 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Po wydarzeniu internet obiegło zdjęcie kościelnych hierarchów, którzy zapomnieli najwyraźniej o obowiązujących zaleceniach. Koronawirus zdaje się nie martwić biskupów.

Share
Koronawirus szaleje. Episkopat ignoruje zalecenia
Źródło: Twitter
d2repwy

Eksperci jak mantrę powtarzają, że aby ograniczyć ryzyko zakażeniem się koronawirusem należy stosować się do zaleceń sanitarnych. Wirusolodzy i Epidemiolodzy są zgodni, że noszenie maseczek i dystansowanie społeczne znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa. Te głosy najwyraźniej nie dotarły do hierarchów kościelnych biorących udział w 387 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Koronawirus nie straszny kościelnym hierarchom

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski pochwaliło się w mediach społecznościowych zdjęciem zrobionym w trakcie zebrania polskich biskupów. Na fotografii uwieczniono imponującą grupę 81 hierarchów. Ustawieni ramię w ramię duchowni uśmiechają się do obiektywu. Właśnie fakt, że owe uśmiechy są widoczne wzbudził falę krytycznych komentarzy w sieci.

d2repwy

Żaden z obecnych na zdjęciu duchownych nie ma na twarzy maseczki. Nie ma również mowy o tym, by hierarchowie ustawiając się do zdjęcia zachowali między sobą bezpieczny odstęp. A to wszystko w dniu, w którym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie w liczbie zgonów z powodu zakażenia koronawirusem. Warto podkreślić, że wiek większości biskupów umiejscawia ich w tzw. grupie ryzyka.

Koronawirus w Polsce. Lokale gastronomiczne czynne do 22? Ekspert: wirus godziny nie wybiera

Koronawirus w Polsce

W środę 7 października Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że minionej doby w Polsce potwierdzono rekordową liczbę 3003 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ponadto padł również kolejny rekord liczby zgonów. Wskutek COVID-19 zmarło 75 pacjentów.

"Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149), zachodniopomorskiego (146), podkarpackiego (141), warmińsko-mazurskiego (119), lubelskiego (106), podlaskiego (84), opolskiego (50), lubuskiego (12)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2repwy

Podziel się opinią

Share
d2repwy
d2repwy
Więcej tematów