Trwa ładowanie...

Koronawirus. Sutkowski: będzie dużo zgonów w czasie majówki

- W okolicach majówki możemy odnotować jeszcze sporo zgonów na COVID-19. Będzie to związane z opóźnionym efektem wysokiej liczby zachorowań w okolicach Wielkanocy - uważa prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Zwłaszcza ostatnie parametry zachorowań mają być alarmujące.
Share
 Sutkowski: będzie dużo zgonów w czasie w czasie majówki
Sutkowski: będzie dużo zgonów w czasie w czasie majówki
d375z3c

- O takich danych mówiłem od tygodnia, czyli o tym, że będzie zmniejszała się liczba nowych przypadków zakażeń, a liczba zgonów utrzyma się na wysokim poziomie - podkreślił.

W jego ocenie ostatni parametr to wynik wysokiej liczby zachorowań między 25 marca a 2 kwietnia. - To wynik ogromnych pików zakażeń - dodał.

Czytaj: Koronawirus. Dr Sutkowski apeluje o całkowity lockdown. "Udajemy, że wojny nie ma"

d375z3c

Zdaniem lekarza pogarszająca się tendencja powinna się utrzymać w najbliższych tygodniach, co ma z kolei rzutować na pracę ochrony zdrowia.

Podkreślił też, że może warto przy okazji pomyśleć o tym, że personel medyczny również chciałby wyjechać na majówkę.

Szczepienia przeciw COVID-19

Sutkowski wypowiedział się także w temacie szczepień. W jego ocenie postępująca liczba zaszczepionych Polaków powinna odwrócić negatywny trend zachorowań.

d375z3c

Nawiązał przy okazji do nowego rozwiązania prawnego, które daje możliwość, by poza lekarzami do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikowały też osoby innych zawodów medycznych.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono 24 856 nowych zakażeń koronawirusem. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 jest 45 436 łóżek, 34 167 z nich jest zajętych. Dla chorych jest też dostępnych 4 386 respiratorów, 3 373 urządzeń pozostaje obecnie w użyciu. 430 830 osób jest objętych kwarantanną.

Koronawirus. Warszawa opustoszała przed Wielkanocą. Dr Sutkowski zmartwiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d375z3c

Podziel się opinią

Share
d375z3c
d375z3c
Więcej tematów