Trwa ładowanie...
d1qquol

Koronawirus. Stalowa Wola. Kolejni zakonnicy zakażeni COVID-19

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych dwóch kapucynów z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli. Świątynia pozostaje w dalszym ciągu zamknięta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Kolejni kapucyni ze Stalowej Woli zakażeni
Koronawirus. Kolejni kapucyni ze Stalowej Woli zakażeni (Google Maps)
d1qquol

"W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 u braci z naszego klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została, w porozumieniu z miejscowym sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa, mamy nadzieję, tylko do przyszłego tygodnia" - czytamy na stronie stalowowolskiej parafii.

W komunikacie podkreślono, że sytuacja powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni. Wówczas duchowni poinformują o dniu otwarcia kościoła i części klasztoru przeznaczonej do duszpasterstwa. Dla pełnego bezpieczeństwa wiernych kościół zostanie wcześniej zdezynfekowany.

Bracia Kapucyni podziękowali jednocześnie za troskę, pomoc, życzliwość i zainteresowanie. "Dziękujemy szczególnie za modlitwę w naszej intencji. Zapewniamy także o naszej pamięci modlitewnej za wszystkich parafian, przyjaciół klasztoru i dobrodziejów" - napisali.

d1qquol

Koronawirus. Zamknięte cmentarze 1 listopada? Piotr Mueller o zaleceniach rządu

Kościół i klasztor zamknięto 9 października, po wykryciu dwóch przypadków koronawirusa u zakonników. Od 1 października wstrzymano również odwiedziny mieszańców w Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: stalowawola.kapucyni.pl

d1qquol

Podziel się opinią

Share
d1qquol
d1qquol
Więcej tematów