Trwa ładowanie...
d385nzv

Koronawirus. Polski lekarz ofiarą wirusa w USA. Ponad 1,7 tys. zmarłych przez dobę

Koronawirus w Polsce i na świecie. Już niemal 86 tys. zabił SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych, a ostatniej doby ta liczba wzrosła o 1754 osoby. Wśród nich jest polsko-amerykański lekarz dr Bogdan Lekan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polski lekarz ofiarą wirusa w USA. Ponad 1,7 tys. zmarłych przez dobę
Koronawirus. Polski lekarz ofiarą wirusa w USA. Ponad 1,7 tys. zmarłych przez dobę (Getty Images)
d385nzv

Łącznie do tej pory w Stanach Zjednoczonych epidemia w USA przyniosła 85 813 ofiary śmiertelne - podał w raporcie z czwartku Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Ostatniej doby Amerykanie potwierdzili zakażenie u kolejnych 27 tys. osób. Jak wylicza CNN, obecność SARS-CoV-2 stwierdzono więc już u 1 mln 417 tys. mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Najwięcej ze wszystkich 85 813 zgonów odnotowano w stanie Nowy Jork, gdzie zmarło 27 641 osób. W stanie New Jersey to 9 946 osób, a w Massachusetts - 5 482 wylicza stacja. Eksperci zauważają, że co czwarta ofiara pandemii mieszkała w domu opieki dla osób starszych.

Wśród ofiar koronawirusa z Nowego Jorku jest dr Bogdan Lekan, polsko-amerykański lekarz. 59-letni pediatra zmarł na skutek powikłań po COVID-19.

d385nzv

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Jak podaje Polskie Radio, mężczyzna miał swój gabinet w Queens, a wcześniej pracował w szpitalu w tej dzielnicy.

Polonijne media informują, że dr Lekan od kilku tygodni przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej. Lekarz do USA przyjechał ok. 30 lat temu, a pochodził z Biłgoraju. Miał żonę i dwie córki.

d385nzv

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore na całym świecie na COVID-19 zmarło 300 315. osób.

Najwięcej zgonów jest w Stanach Zjednoczonych - ponad 85 tys., a w czterech krajach zmarło ponad 20 tys. osób - w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i Hiszpanii - wylicza PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi. Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła w czwartek do 17 615 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d385nzv

Podziel się opinią

Share
d385nzv
d385nzv