Trwa ładowanie...
d1xpxlb

Koronawirus. Polacy wracają z ferii we Włoszech. Apel o zachowanie spokoju

We Włoszech rośnie liczba zgonów spowodowanych koronawirusem. W związku z feriami zimowymi w kraju tym przebywało w ostatnim czasie wielu Polaków. – Wracający powinni zachować spokój i obserwować swój stan zdrowia – poinformował Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Włoszech. Apel do polskich turystów.
Koronawirus we Włoszech. Apel do polskich turystów. (PAP)
d1xpxlb

Największe niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem we Włoszech występuje w Lombardii i w Wenecji Euganejskiej. Służby medyczne poinformowały, że w poniedziałek życie straciła kolejna - czwarta - ofiara choroby. Co ważne, we Włoszech swoje urlopy - głównie właśnie na północy kraju - spędza obecnie wielu Polaków, którzy w pogoni za ośnieżonymi stokami wyjechali w Alpy.

– Muszą zachować daleko idący spokój. Muszą sami się obserwować. Muszą wiedzieć, że mogli spotkać się z zagrożeniem - powiedział w rozmowie z mediami Jarosław Pinkas. Zaznaczył przy tym, że niebezpieczeństwo zachorowania nie jest aż tak duże, jak wielu osobom się wydaje.

d1xpxlb

Z drugiej strony, we Włoszech kwarantannie poddano już 11 tysięcy osób. Pinkas przyznaje, że nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zakażenia i w ciągu dwóch dni we Włoszech dwukrotnie zwiększyła się liczba zainfekowanych. Kraj jest więc obecnie największym ogniskiem koronawirusa poza Azją.

Kraje sąsiadujące z Włochami zastanawiają się nad wznowieniem kontroli granicznych. Austria wstrzymała na kilka godzin ruch z i do tego kraju. Powodem było podejrzenie wirusa u dwóch pasażerek, które skarżyły się na gorączkę.

W Lombardii odciętych jest około 10 miast. Ustawiono blokady dróg. W Wenecji autobusy, pociągi i inne środki publicznego transportu są dezynfekowane. Zamknięto muzea, odwołano msze. Komisarz ds. gospodarczych UE na szczycie G20 w Rijadzie zapewniał jednak, że "nie ma powodów do paniki".

Zobacz też: Były rzecznik Andrzeja Dudy komentuje "pojawienie się" Donalda Tuska

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xpxlb

Podziel się opinią

Share

d1xpxlb

d1xpxlb
Więcej tematów