Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Apel przewodniczącego KEP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Do duchownych zaapelował o wręczanie dyspensy osobom niemogącym uczestniczyć we Mszy Świętej z powodu epidemii koronawirusa.

Koronawirus. Abp Gądecki wystosował apel do wiernychKoronawirus. Abp Gądecki wystosował apel do wiernychŹródło: Agencja Gazeta
d1zc4bx
d1zc4bx

Specjalny komunikat przewodniczącego KEP został wydany w piątek i był związany z nowymi obostrzeniami sanitarnymi. Ograniczenia dotyczą także zgromadzeń religijnych. Aby uniknąć tłumu, w strefie żółtej podczas Mszy Świętej może przebywać jedna osoba na 4mkw. W strefie czerwonej to zaledwie jedna osoba na 7mkw.

- Zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń - powiedział Stanisław Gądecki. Biskup dodał, że prosi duchownych o "udzielanie stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane na terenie swoich diecezji".

Osobom niemogącym uczestniczyć we Mszy Świętej biskup zaleca modlitwę, zarówno w intencji chorych, i tych, którzy stracili najbliższych, jak i służby zdrowia.

Na koniec komunikatu biskup przypomniał, że poza niedzielą, we Mszy można uczestniczyć także w pozostałych dniach tygodnia, rozładowując w ten sposób kościoły. - Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia (...) staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły - zakończył swoją wypowiedź abp Gądecki.

Koronawirus w Polsce. Ryszard Kalisz: gdybym był premierem, wprowadziłbym stan klęski żywiołowej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zc4bx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zc4bx
Więcej tematów