Trwa ładowanie...
d37wez7

Koronawirus niszczy unikatowy browar

Istnieje od 1846 roku i jest jednym z symboli Śląska Cieszyńskiego. Browar Zamkowy w Cieszynie może zostać zamknięty. Jedną z przyczyn tej sytuacji jest koronawirus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus niszczy unikatowy browar
Koronawirus niszczy unikatowy browar (Unsplash.com)
d37wez7

Trudną sytuacje browaru w Cieszynie opisała "Gazeta Wyborcza". Z informacji dziennika wynika, że jeżeli do końca pierwszego kwartału 2021 roku nie znajdzie się nowy właściciel, Browar Zamkowy w Cieszynie zostanie zamknięty.

Założony przez Karola Ludwika Habsburga w 1846 browar był miejscem, w którym swoich umiejętności nabierali późniejsi piwowarowie z browaru w Żywcu. Dzisiaj cieszyński browar należy do Grupy Żywiec.

Koronawirus uderza w browary rzemieślnicze

Sytuacja Browaru Zamkowego jest związana z kryzysem w branży browarów rzemieślniczych, którego przyczyną jest pandemia koronawirusa. Popularne "krafty" ucierpiały z powodu ograniczeń, jakie wymuszone zostały przez sytuację epidemiczną na obiektach gastronomicznych. Dla browarów tego typu umowy z pubami czy restauracjami są źródłem znacznej części dochodów.

d37wez7

Zjednoczona Prawica przetrwała? Jasny przekaz wiceministra

Przedstawicielka Grupy Żywiec w rozmowie z "GW" zaznacza również, że w związku z ograniczeniami, konsumenci przenieśli swoje zainteresowanie na większe marki browarnicze. Ich produkty są dużo łatwiej dostępne i można je nabyć w niemal wszystkich sklepach i marketach.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37wez7

Podziel się opinią

Share
d37wez7
d37wez7
Więcej tematów