Trwa ładowanie...

Koronawirus. "Niezwykle poważna" sytuacja w Czeczach. "Czekają nas piekielne dni"

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Epidemia przybrała na sile nie tylko w Polsce, ale także w Czechach. Tam premier zapowiedział zaostrzenie obowiązujących restrykcji, które mają przypominać rozwiązania wprowadzone w trakcie pierwszej fali pandemii. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma jednak zapaść w środę wieczorem lub w nocy. "Czekają nas piekielne dni" - powiedział Andrej Babisz.

Koronawirus. Trudna sytuacja epidemiczna w Czechach Koronawirus. Trudna sytuacja epidemiczna w Czechach Źródło: PAP, fot: MARTIN DIVISEK
d7y7h4h
d7y7h4h

Koronawirus nadal w natarciu. W ostatnim czasie epidemia zdecydowanie przybrała na sile w wielu krajach w Europie m.in. w Czechach. Tamtejszy premier sytuację epidemiczną nazwał "niezwykle poważną". Babisz zapowiedział również zaostrzenie środków, które pomogą w walce z koronawirusem.

Koronawirus w Czechach. Premier o trudnej sytuacji epidemicznej

"Jeśli tego nie zrobimy, to przez najbliższe dwa, trzy tygodnie będziemy mieli ogromne problemy w służbie zdrowia, która jest na granicy sił" - powiedział Andrej Babisz. Polityk dodał także, że "czekają nas piekielne dni".

Premier osobiści wystąpił po posiedzeniu rządu. Politycy mieli zająć się m.in. powrotem maturzystów i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej. Babisz jednak wykluczył taką możliwość.

Na wystąpieniu premier odniósł się do restrykcji, które obowiązywały w marcu 2020 roku. Media jednak przypomniały, że te obostrzenia różniły się od tych panujących obecnie. Wtedy zamknięte były granice, częściowo ograniczono funkcjonowanie zakładów produkcyjnych, a także panował obowiązek pracy dla studentów medycyny.

d7y7h4h

Ministerstwo Zdrowia w Czechach przekazało, że we wtorek przybyło 15 672 chorych na COVID-19. Jest to największa liczba od 6 stycznia 2021 roku, wtedy odnotowano ponad 17 tys. przypadków.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Czechach odnotowano 1 marca 2020 roku. Od tego momentu w tym kraju wirusem SARS-CoV-2 łącznie zaraziło się 1 184 352 osób. Przez COVID-19 zmarło tam 19 682 chorych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kiedy skończy się pandemia? Padł "odważny" termin

Trzecia fala koronawirusa uderzyła także w Polsce

Nieciekawe sytuacja epidemiczna wygląda także w Polsce. W trakcie środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski przekazał, że przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii koronawirusa.

d7y7h4h

W Polsce ogłoszono nowe obostrzenia. Będą one obowiązywać od soboty 27 lutego i dotyczą tylko jednego regionu - mowa o województwie warmińsko-mazurskim.

Na Warmii i Mazurach znów zamknięte zostają m.in. centra handlowe, muzea, teatry, kina oraz korty i baseny. Od poniedziałku uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych znów będą uczyć się zdalnie.

To jednak nie koniec nowych restrykcji. Nowe przepisy będą dotyczyć także osób, które przekroczą południowe granice Polski. Po przyjeździe z Czech i Słowacji obowiązywać będzie kwarantanna. Wyłączone z niej zostaną osoby, które wcześniej otrzymały dwie szczepionki na COVID-19.

d7y7h4h

Ministerstwo Zdrowia przekazało także, że dozwolone zostają wszystkie rodzaje maseczek. Jednak nie można ich zastępować m.in. chustami, czy przyłbicami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7y7h4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y7h4h
Więcej tematów