Trwa ładowanie...
d3ga3oh

Koronawirus. Niemcy uznali część Polski za strefę ryzyka

Koronawirus. Niemieckie służby sanitarne zaktualizowały listę państw, które uznają za obszar ryzyka koronawirusowego. Po raz pierwszy w strefie znalazła się część Polski. Chodzi o pięć województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Niemcy uznali część Polski na strefę ryzyka
Koronawirus. Niemcy uznali część Polski na strefę ryzyka (Getty Images)
d3ga3oh

Instytut im. Roberta Kocha z Berlina po raz pierwszy rozszerzył na Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego, co oznacza, że po przyjeździe do Niemiec z tych regionów konieczne jest odbycie kwarantanny.

W komunikacie Instytutu wskazano pięć regionów w Polsce - podaje PAP. To województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie oraz świętokrzyskie.

Agencja zauważa, że takie same restrykcje niemieckie służby wprowadziły m.in. na włoskie regiony Kampanii i Ligurii, oraz na całą kontynentalnej Francję i wszystkie regiony Holandii i Słowacji.

d3ga3oh

Zobacz też: Koronawirus. Długie kolejki przed punktami pobrań

Z kolei w przypadku Szwajcarii do zagrożonych kantonów Genewa i Vaud włączono osiem kolejnych, w tym Zurych i Fryburg.

Na terytorium Wielkiej Brytanii eksperci Instytutu im. Roberta Kocha za zagrożone uznali dodatkowo regiony East Midlands i West Midlands (w tym aglomerację Birmingham - drugą pod względem wielkości na Wyspach).

d3ga3oh

Po raz pierwszy na niemieckiej liście znalazły się też regiony w Finlandii (Oesterbotten) i Szwecji (Jaemtland, Sztokholm, Uppsala oraz Oerebro).

Jedyne terytorium, które Niemcy wycofali ze strefy ryzyka, to Namibia.

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 8099 nowych osób – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarło 91 kolejnych zgonach chorych na COVID-19.

d3ga3oh

Od początku wybuchu pandemii w Polsce zakażonych zostało już 149 903 osób. Odnotowano również do 3 308 zgonów. Wyzdrowiało z kolei 85 588 osób.

Koronawirus. Nowe obostrzenia

Rząd wprowadza nowe zarządzenia po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zmiany dotyczą gastronomii, nauczania, transportu oraz kultury i sportu. Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej będą obowiązywały od 17 października.

Ministerstwo Zdrowia podało listę miast i powiatów, które dosięgną nowe obostrzenia. Zaostrzone restrykcje wprowadzone zostaną w ponad 100 regionach i miejscowościach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ga3oh

Podziel się opinią

Share
d3ga3oh
d3ga3oh
Więcej tematów