Trwa ładowanie...
d1p9k1d

Koronawirus Niemcy. Są nowe obostrzenia. Ograniczenia sprzedaży alkoholu w dużych miastach

Koronawirus Niemcy. Sytuacja epidemiczna w Niemczech jest coraz trudniejsza. Władze wprowadzają nowe obostrzenia, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Niemcy. Są nowe obostrzenia
Koronawirus Niemcy. Są nowe obostrzenia (Pixabay)
d1p9k1d

Koronawirus Niemcy. Są nowe obostrzenia

Druga fala pandemii koronawirusa panuje w Niemczech. Codziennie tamtejsze ministerstwo zdrowia informuje o kilku tysiącach potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. By zahamować rozprzestrzenianie się epidemii, wprowadzono szereg nowych obostrzeń, które obowiązują m.in. w największych niemieckich miastach.

Koronawirus w Niemczech zbiera śmiertelne żniwo. Dlatego władze robią wszystko, by sytuacja epidemiczna nie pogarszała się. Z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń miasto Stuttgart objęto "czerwoną strefą". Obowiązują tam restrykcyjne przepisy, w tym wymóg zasłaniania ust i nosa zarówno w otwartej, jak i zamkniętej przestrzeni.

d1p9k1d

Koronawirus Niemcy. Zakaz sprzedaży alkoholu

Obostrzenia dotyczą także zakazu sprzedawania alkoholu. W Berlinie zakaz obowiązuje w godzinach 23:00 - 6:00. Ograniczenie to obejmuje wszystkie sklepy poza aptekami i stacjami benzynowymi. Na tych ostatnich w tym czasie będzie zabroniona sprzedaż alkoholu. Ograniczenie ma obowiązywać do końca października. Ma to związek z tym, że w niemieckich miastach tysiące ludzi wieczorami przechadza się po ulicach i spędza czas w klubach.

Takie kroki podjęto także we Frankfurcie czy Kolonii. W niektórych miastach zamknięto w nocy kluby i restauracje, co ma nie pozwolić na to, by ludzie gromadzili się w zamkniętych przestrzeniach i zwiększali ryzyko zakażenia się koronawirusem. Obostrzenia mają obowiązywać co najmniej przez dwa tygodnie.

Koronawirus w Polsce. Poseł PO przytacza żart z internetu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p9k1d

Podziel się opinią

Share
d1p9k1d
d1p9k1d
Więcej tematów