Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nie żyje ks. Piotr Wowry. Emocjonalny wpis burmistrza Ustronia

Koronawirus zabrał kolejne 75 ofiar. Jedną z nich jest ks. Piotr Wowry - proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. To ważna postać dla Śląska Cieszyńskiego. Zmarłego pożegnał burmistrz Przemysław Korcz.

Koronawirus. Ks. Piotr Wowry nie żyje. Miał 57 lat (ŹRÓDŁO: luteranie.pl)Koronawirus. Ks. Piotr Wowry nie żyje. Miał 57 lat (ŹRÓDŁO: luteranie.pl)
d1sjr9h
d1sjr9h

Koronawirus zebrał kolejne śmiertelne żniwo. Tylko w środę odnotowano 75 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem, w tym 67 osób ze stwierdzonymi chorobami współistniejącymi.

Koronawirus. Ks. Piotr Wowry nie żyje. Miał 57 lat

Jedną z ofiar epidemii koronawirusa jest ks. Piotr Wowry - proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu. Zmarłego duchownego, który od blisko 30 lat był związany z Ustroniem i Śląskiem Cieszyńskim, który słynie jako region, w którym mieszka najwięcej ewangelików w Polsce, pożegnał burmistrz Ustronia.

Przemysław Korcz zamieścił bardzo emocjonalny wpis w mediach społecznościowych. "Nie potrafię opisać, jak bardzo wstrząsnęła mną wiadomość o śmierci ks. Radcy Piotra Wowrego" - napisał włodarz miasta-uzdrowiska.

Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin podziębieni. Winna uroczystość w Pałacu?

Koronawirus. Ks. Piotr Wowry nie żyje. Burmistrz Ustronia żegna duchownego

Jak dodał Korcz, wielokrotnie miał przyjemność przebywania w towarzystwie ks. Piotra Wowrego. "Z pełnym przekonaniem oraz szacunkiem mogę powiedzieć, że był wspaniałym człowiekiem o dobrym sercu i humanistą pełnym wiary w ludzi. Zawsze zaangażowany w życie parafii i parafian, w sprawy miasta - służący pomocą każdemu" - podkreślił burmistrz Ustronia.

d1sjr9h

Przemysław Korcz podkreślił, że właśnie taki obraz ks. Piotra Wowrego pozostanie w pamięci wszystkich mieszkańców Ustronia i okolic. "Taki po prostu był. Osobą w pełni oddaną podstawowym zasadom chrześcijaństwa: niesieniu dobra, tolerancji, pomocy drugiemu człowiekowi w najtrudniejszych chwilach" - napisał.

"Wiadomość o jego śmierci jest dla całego Ustronia niezwykle smutną i przykrą wiadomością. Pragnę złożyć serdeczne wyrazy współczucia i Najwyższy Szacunek Małżonce, Rodzinie oraz wspólnocie parafialnej" - dodał burmistrz Ustronia.

Koronawirus. Ks. Piotr Wowry nie żyje. Od lat związany z Ustroniem

Ks. Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 roku. Skończył studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i 13 grudnia 1987 roku w Świętochłowicach został ordynowany na księdza przez biskupa Janusza Narzyńskiego.

Od 1993 roku pełnił posługę w Ustroniu. Do 2007 roku był proboszczem pomocniczym lokalnej parafii ewangelickiej. W tym samym roku został mianowany jej proboszczem.

d1sjr9h

Ks. Piotr Wowry był inicjatorem i Prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Ustroniu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. W 2018 roku duchowny został odznaczony Złotą Odznaką "Za zasługi dla województwa śląskiego".

Źródło: Beskidzka24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sjr9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sjr9h
Więcej tematów