Trwa ładowanie...

Koronawirus na weselu. Wśród gości senator PiS

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia informuje każdego dnia o nowych zakażonych. Do masowego zakażenia doszło w czerwcu. Po weselu koronawirusa wykryto wówczas u ponad 40 osób. 236 osób trafiła na kwarantannę. Na imprezie bawił się także senator PiS Wiktor Durlak.
Share
Koronawirus w Polsce. Trudna sytuacja po weselu. 236 osób trafiła na kwarantannę
Koronawirus w Polsce. Trudna sytuacja po weselu. 236 osób trafiła na kwarantannęŹródło: East News
d12f284

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa. Ministerstwo Zdrowia informuje cały czas o nowych przypadkach zakażenia. Cały czas umierają kolejni chorzy.

U ponad 40 osób koronawirus został stwierdzony po weselu w Nawojowej koło Nowego Sącza. Jak informuje "Fakt", trzy osoby przebywają w szpitalu. Na kwarantannę trafiło 236 osób.

Wesela odbyło się w Boże Ciało. W uroczystości brało udział ponad 100 osób. W tej grupie była jedna zakażona koronawirusem. To mieszkaniec Berestu pod Krynicą-Zdrojem. Potem okazało się, że koronawirus rozprzestrzenił się. Zaraziło się 20 innych gości weselnych i 21 osób, które po weselu miały kontakt z gośćmi.

d12f284

Wśród weselnych gości był senator PiS Wiktor Durlak. On jednak nie jest zakażony COVID-19. Wykonano także badania jego rodziny. One także dały wynik negatywny.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania. 20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

d12f284

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12f284

Podziel się opinią

Share
d12f284
d12f284
Więcej tematów