Trwa ładowanie...
d3j44kt

Koronawirus na świecie. Problemy na lotniskowcu Theodore Roosevelt. Nowe przypadki wśród marynarzy USA

Już 25 marynarzy z załogi USS Theodore Roosevelt zakażonych jest koronawirusem. O trudnej sytuacji na lotniskowcu USA informują amerykańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. USA. Na lotniskowcu USS Theodore Roosevelt nowe przypadki zakażeń.
Koronawirus na świecie. USA. Na lotniskowcu USS Theodore Roosevelt nowe przypadki zakażeń. (East News, Fot: USN / Polaris/East News)
d3j44kt

Pierwsze doniesienia o marynarzach z USS Theodore Roosevelt zakażonych koronawirusem pojawiły się już dwa dni temu.

Koronawirus na świecie. Marynarka USA. Zakażenia na USS Theodore Roosevelt

Wtedy, jak dowiedziała się stacja CNN, obecność koronawirusa stwierdzono u trzech marynarzy. Teraz jest ich już 25 - donosi źródło z Marynarki Wojennej USA.

d3j44kt

Wojsko nie zaprzecza tym doniesieniom, jednak Departament Obrony USA nie precyzuje, ilu dokładnie marynarzy jest zakażonych wirusem. Jak tłumaczą oficjele, wszystko to informacje tajne, które mogą wykorzystać inne mocarstwa przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Koronawirus na świecie. Marynarka USA. USS Theodore Roosevelt cumował w Wietnamie

Nieoficjalnie mówi się, że wojskowi spodziewają się kolejny zakażeń na USS Theodore Roosevelt. Mogą iść one "w dziesiątki" - informuje CNN.

d3j44kt

Głos w sprawie zakażonych marynarzy zabrał też szef Naval Operations, admirał Mike Gilday. "Mamy nadzieję, że nasza agresywna reakcja pozwoli utrzymać USS Theodore Roosevelt w gotowości do zażegnania jakiegokolwiek kryzysu w regionie" - przekazał w oświadczeniu.

Komunikat wydał też sekretarz Marynarki Wojennej USA, Thomas Modly, który potwierdził, że na lotniskowcu rzeczywiście "stwierdzono kilka przypadków" zakażenia koronawirusem. "Jesteśmy obecnie w trakcie badania całej załogi USS Theodore Roosevelt. Nie chcemy aby choroba rozprzestrzeniła się na innych marynarzy z lotniskowca" - przekazał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Czytaj też: Koronawirus. USA ma więcej zakażonych SARS-CoV-2 niż Chiny

Na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt znajduje się obecnie 5000 marynarzy USA. Około 15 dni temu cumował w jednym z portów w Wietnamie.

d3j44kt

Przypomnijmy, w czwartek wieczorem Stany Zjednoczone oficjalnie stały się "liderem w rankingu", jeżeli chodzi o przypadki zakażeń koronawirusem na świecie. Do tej pory odnotowano tam ponad 81 tysięcy zachorowań. Tylko wczoraj zdiagnozowano tam 13 tysięcy nowych przypadków.

Źródło: CNN

Czytaj również: Koronawirus na świecie. Współpracownik wiceprezydenta USA jest zakażony

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3j44kt

Podziel się opinią

Share

d3j44kt

d3j44kt
Więcej tematów