Trwa ładowanie...

Koronawirus na Słowacji. Starcia z policją

Słowacki rząd ogłosił, że zamierza przetestować co najmniej 80 proc. społeczeństwa na obecność koronawirusa. Tymczasem na ulicach Bratysławy przeciwnicy ograniczeń związanych z pandemią starli się z policjantami.

Share
Słowacja. Policja starła się z przeciwnikami obostrzeń (PAP)
Słowacja. Policja starła się z przeciwnikami obostrzeń (PAP)Źródło: Bratysława
d3itao5

Do starcia z policją doszło w sobotę podczas demonstracji przeciwko ograniczeniom wprowadzonym z powodu sytuacji epidemicznej w kraju. W proteście mieli brać udział kibice drużyn piłkarskich i hokejowych.

Słowacja. Zamieszki w Bratysławie

Demonstracja doszła do skutku, mimo że władze nie wyraziły na nią zgody. Na Słowacji obowiązuje obecnie zakaz gromadzenia się w grupach powyżej sześciu osób. Uczestnicy manifestacji ignorowali również zalecenia sanitarne dotyczące zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

d3itao5

Demonstranci zebrali się pod siedzibą słowackiego rządu, gdzie skandowali obraźliwe hasła pod adresem premiera kraju Igora Matovicza. Protestujący domagali się dymisji premiera oraz otwarcia stadionów i hal hokejowych dla kibiców. W kierunku budynku rządowego poleciały petardy, granaty hukowe, race i butelki.

Ks. Leszek Gęsiak apeluje do wiernych ws. Wszystkich Świętych. Część diecezji podjęła już kroki

Protestujący obrzucili różnymi przedmiotami policjantów ochraniających obiekt. W ruch poszły kamienie i kostka brukowa. Policjanci odpowiedzieli na agresję gazem łzawiącym i armatkami wodnymi. Niektórzy demonstranci twierdzili, że zostali ostrzelani gumowymi pociskami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3itao5

Podziel się opinią

Share
d3itao5
d3itao5
Więcej tematów