Trwa ładowanie...
d37h5rg

Koronawirus na poligonie w Orzyszu. Zakażeni żołnierze, 82 na kwarantannie

Żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich biorą udział w ćwiczeniach na poligonie w Orzyszu. Ich najbliżsi obawiają się o ich zdrowie. Donoszą, że wśród żołnierzy szerzą się zakażenia koronawirusem. Armia potwierdza przypadki zakażenie SARS-CoV-2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na poligonie w Orzyszu. Zakażeni żołnierze, 82 na kwarantannie
Koronawirus na poligonie w Orzyszu. Zakażeni żołnierze, 82 na kwarantannie (wojsko-polskie.pl, st. szer. Arkadiusz Czernicki)
d37h5rg

Bliscy żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy biorą obecnie udział w ćwiczeniach "Lampart" na poligonie w Orzyszu, zaalarmowali redakcję portalu nowiny24.pl. "Codziennie jest coraz więcej osób chorych na koronawirusa. Nikt z dowódców nie reaguje na pogarszającą się sytuację" - napisała żona jednego z żołnierzy.

- W czasie trwania szkolenia pojawiły się przypadki zakażenia wirusem SARS - CoV 2 - potwierdziła tę informację portalowi nowiny24.pl ppor. Angelika Korkosz, oficer prasowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. - Osoby te, natychmiast po potwierdzeniu zakażenia zostały przewiezione przez zespół interwencji kryzysowej do Ośrodków Izolacji w Przasnyszu, Elblągu i Kazuniu. 82 osoby - skierowane decyzją Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej - przebywają obecnie w Ośrodku Kwarantanny w Orzyszu - dodała.

Koronawirus w armii. Setki zakażonych żołniezry

Przypomnijmy, że tydzień temu resort obrony informował o tysiącu aktywnych zakażeń koronawirusem wśród żołnierzy. "Obecnie zakażonych koronawirusem jest 614 żołnierzy i 346 podchorążych" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

d37h5rg

"Nie wpływa to na gotowość bojową. Wdrożone zostały dodatkowe zalecenia, służba odbywa się w reżimie sanitarnym" - zaznaczono we wpisie w mediach społecznościowych.

W sobotę resort zdrowia poinformował o 13 628 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 179 osób chorych na COVID-19.

W tej statystyce nie są uwzględnieni żołnierze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów