Trwa ładowanie...

Koronawirus na maturze. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z nauczycieli, zasiadającego w komisjach egzaminacyjnych w szkołach w Wieluniu. Kwarantanną objęci zostali personel i uczniowie, którzy mogli mieć z nim kontakt.
Share
Koronawirus na maturze. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie
Koronawirus na maturze. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie Źródło: PAP
d2gdo7f

Koronawirus na maturze. 30 osób objętych kwarantanną

O sprawie donosi dzienniklodzki.pl. W środę 17 czerwca sanepid otrzymał dodatni wynik testu na obecność koronawirusa u nauczyciela jednej z miejskich szkół. Jak się okazało, mężczyzna zasiadał w komisjach egzaminacyjnych podczas matur w Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym.

Kwarantanną objęte zostały osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonym. W zespole szkół to 26 uczniów oraz dwoje nauczycieli. W LO - troje uczniów i nauczyciel. - Zakażony koronawirusem nauczyciel to pracownik Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Tam jednak od dawna pracował on zdalnie i nie miał kontaktu z personelem ani z uczniami - podaje dziennik.

d2gdo7f

Niektórzy uczniowie ZS nr 1 z mają przed sobą kolejne egzaminy maturalne. To, czy będą mogli do nich przystąpić, zależy od wyników przeprowadzonych badań na obecność koronawirusa. Już teraz wiadomo, że jeden z uczniów objętych kwarantanną nie przystąpił do piątkowego egzaminu- z geografii lub z historii sztuki. Testy na obecność COVID-19 miały być przeprowadzone w piątek. Ich wyniki mogą być znane już kolejnego dnia, najpóźniej - w poniedziałek.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gdo7f

Podziel się opinią

Share
d2gdo7f
d2gdo7f
Więcej tematów