Trwa ładowanie...
d3jol3r

Koronawirus. Maseczki znikają z półek w Szwecji. "Nadchodzi szczyt zakażeń"

Szwecja rozszerza lokalne obostrzenia dotyczące koronawirusa. - Szczyt zakażeń dopiero przed nami - ostrzegają rządowi eksperci. Szwedzkie apteki informują z kolei o gwałtownym wzroście sprzedaży maseczek.
Share
Koronawirus. Maseczki znikają z półek w Szwecji. "Nadchodzi szczyt zakażeń"
Koronawirus. Maseczki znikają z półek w Szwecji. "Nadchodzi szczyt zakażeń"Źródło: PAP, Fot: Stella Pictures
d3jol3r

Już w 20 z 21 regionów administracyjnych Szwecji obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa - informuje thelocal.se. Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego przedłużyła obowiązywanie restrykcji do 13 grudnia z zastrzeżeniem, że okres ten może zostać wydłużony.

Krajowy epidemiolog Szwecji Anders Tegnell ostrzegł, że liczba nowych zakażeń, ciężkich przypadków i zgonów będzie prawdopodobnie nadal rosła w ciągu następnych kilku tygodni. - Wszystko wskazuje na to, że nadal nie osiągnęliśmy szczytu - powiedział Tegnell, podkreślając znaczenie ograniczenia kontaktów i pozostawania w domu, gdy pojawiają się objawy.

Obostrzenia w Szwecji różnią w zależności od regionu, ale wszystkie zawierają zdecydowane zalecenie unikania kontaktu z innymi (nie bliżej niż 1,5 metra) oraz miejsc zatłoczonych.

d3jol3r

Zobacz też: Szczepionka na COVID bezpieczna? Ekspert: "Ja się zaszczepię"

Tymczasem coraz więcej osób kupuje maseczki na twarz w szwedzkich aptekach - podaje agencja TT. Dzieje się tak, mimo że Szwecja należy do nielicznych państw na świecie, które nie wydały oficjalnego zalecenia zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Koronawirus. Maseczki znikają z półek w Szwecji. "Nadchodzi szczyt zakażeń"

Apotea, największa apteka internetowa w Szwecji, sprzedała w ostatnim tygodniu listopada około 700 000 maseczek, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z październikiem, kiedy średnio tygodniowo sprzedaż wynosiła 80 000-90 000 sztuk.

Państwowa Apoteket, największa sieć stacjonarnych aptek, przekazała agencji TT, że w jej przypadku sprzedaż maseczek wzrosła w listopadzie o 139 proc. w porównaniu do października.

Od piątku do wtorku w Szwecji potwierdzono 17 629 kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem oraz odnotowano 117 zgonów z powodu COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jol3r

Podziel się opinią

Share
d3jol3r
d3jol3r
Więcej tematów