Trwa ładowanie...
d3uupfn

Koronawirus. Ksiądz Józef Hałabis: Pisałem testament

Koronawirus. Wzruszający wpis księdza zakażonego COVID-19. Duchowny Józef Hałabis w mediach społecznościowych opisał najcięższe chwile w szpitalu. "Czułem ostatnie tchnienia" - wyznaje zakażony ksiądz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Ks. Józef Hałabis zakażony. Zamieścił wzruszający wpis
Koronawirus. Ks. Józef Hałabis zakażony. Zamieścił wzruszający wpis (Facebook.com)
d3uupfn

Koronawirus każdego dnia przynosi nam tysiące nowych przypadków. Zakażenia trafiają się m.in. u polityków, medyków, nauczycieli, a także duchownych. Jednym z nich jest ks. Józef Hałabis, który swoją posługę pełni w Księżomierzy (woj. lubelskie).

Koronawirus. Ks. Józef Hałabis zakażony

Ks. Józef Hałabis we wzruszającym wpisie na Facebooku postanowił podzielić się swoimi doświadczeniami ze szpitala, gdzie leczony jest z zakażenia koronawirusem.

d3uupfn

Na wstępie duchowny podziękował wiernym za modlitwę. "Kochani parafianie, mogę już pisać, bo mam więcej siły. Dziękuję za waszą modlitwę i wiarę" - pisze zakażony koronawirusem ksiądz.

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Koronawirus. Ks. Józef Hałabis zamieścił wzruszający wpis

W dalszej części wpisu ksiądz Józef Hałabis opisał ostatnie pięć dni, które spędził w szpitalnych murach. "Byłem na granicy życia i śmierci i ta suchość cały czas i duszenie się. COVID-19 straszny. Nawet pisałem koło północy testament i czułem ostatnie tchnienia" - opisuje duchowny.

d3uupfn

Proboszcz parafii w Księżomierzy dodaje, że w wyniku walki z koronawirusem schudł aż 12 kilogramów. W sali, w której jest leczony, zmarły też dwie zakażone osoby.

Koronawirus. Ks. Józef Hałabis zakażony. "Msze nadrobimy"

"To doświadczenie trudne. Lecz wasza modlitwa, post, msze święte i nasza Pani Księżomierska pomogliście" - zaznacza ks. Józef Hałabis i dodaje, że według opinii lekarzy w szpitalu pozostanie przez najbliższe 6 dni.

"Uczestniczę w smutkach pogrzebów i radości ślubu. Msze święte nadrobimy. Błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, wasz Proboszcz"- kończy wpis zakażony koronawirusem duchowny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uupfn

Podziel się opinią

Share
d3uupfn
d3uupfn
Więcej tematów