Trwa ładowanie...

Koronawirus. Kłobuck. Szpital rejonowy zamknięty. Pracownicy i pacjenci zakażeni

Zakażenie koronawirusem wykryto u pracowników i pacjentów szpitala rejonowego w Kłobucku. Placówka wstrzymała przyjęcia na wszystkie oddziały.

Share
Koronawirus w Kłobucku. Szpital rejonowy zamknięty
Koronawirus w Kłobucku. Szpital rejonowy zamknięty Źródło: Google Maps
d32qiir

Henryk Kiepura, starosta kłobucki w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" przekazał, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u czterech pracowników kłobuckiego szpitala. COVID-19 wykryto ponadto u kilku pacjentów. Obecnie przeprowadzane są testy u kolejnych osób z personelu.

Kiepura podkreślił jednocześnie, że kiedy znane będą wyniki, wówczas podejmowane będą decyzję co do dalszego funkcjonowania szpitala.

Przypomnijmy, że powiat kłobucki znajduje się w czerwonej strefie.

d32qiir

Koronawirus. Kłobuck. Szpital w Krzepicach wznowił działalność

We wrześniu u dwóch lekarzy pracujących w Szpitalu Rejonowym w Krzepicach w powiecie kłobuckim potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym szpital został zamknięty, jednak wznowił już działalność. Jak informuje portal klobuck.naszemiasto, w powiecie zaczyna brakować lekarzy.

- Z powodu zwolnień lekarskich i zakażeń koronawirusem, w tej chwili dysponujemy jedynie 1/3 personelu lekarskiego w powiecie kłobuckim - przekazał starosta Henryk Kiepura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Dziennik Zachodni", kłobuck.naszemiasto.pl

d32qiir

Podziel się opinią

Share
d32qiir
d32qiir
Więcej tematów