Trwa ładowanie...
d40lrox

Wszystkich Świętych. Jest decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy 1 listopada

Rozprzestrzeniający się w szybkim tempie koronawirus wywołał dyskusję na temat zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Episkopat negocjował z rządem i zawarte zostało porozumienie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Jest decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy
Koronawirus. Jest decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy (Unsplash.com)
d40lrox

Mimo zawrotnego tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd i episkopat niechętnie podchodzili do tematu zamykania cmentarzy na 1 listopada. Do takiego rozwiązania wzywali eksperci w obawie przed dalszym pogarszaniem się sytuacji epidemicznej w Polsce. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, rządzący zawarli właśnie porozumienie z władzami Kościoła w tej sprawie.

Wszystkich Świętych. Rząd nie zamknie cmentarzy 1 listopada

Mimo nawoływań epidemiologów zapadła decyzja o niezamykaniu nekropolii w Dniu Wszystkich Świętych. Rząd Mateusza Morawieckiego zdaje sobie sprawę z zagrożenia epidemicznego, ale jednocześnie jest świadom, że dla wielu Polaków tradycja odwiedzania grobów bliskich jest niezwykle istotna. W związku z tym zawarte zostało porozumienie z Episkopatem Polski.

d40lrox

Jak ustaliło RMF FM z zawartej umowy wynika, że księża mają wystosować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin mogił bliskich 1 listopada. Jednocześnie kapłani mają zaproponować, by takie odwiedziny przełożyć na kilka dni przed lub po Wszystkich Świętych.

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

Wszystkich Świętych. Lawinowy wzrost liczby zakażeń

Tylko we wtorek w Polsce po raz kolejny wykrytych zostało ponad 9 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2.

d40lrox

"Mamy 9291 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165)" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów