Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w kraju. W ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych. Zmarło kolejnych 107 osób.
Koronawirus w Polsce coraz mocniej daje się we znaki. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport, z którego wynika, że w ciągu ostatniej doby przybyło 9291 zakażonych.
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport
Najnowsze przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: małopolskiego (1486), mazowieckiego (1282), wielkopolskiego (1186), śląskiego (895), podkarpackiego (667), łódzkiego (625), dolnośląskiego (567), pomorskiego (484), kujawsko-pomorskiego (446), świętokrzyskiego (312), opolskiego (307), lubuskiego (228), lubelskiego (219), zachodniopomorskiego (213), podlaskiego (209), warmińsko-mazurskiego (165).
Zmarło też kolejnych 107 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 9 osób, a 98 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
Łącznie od początku epidemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 192 539 osób. Walkę z wirusem SARS-CoV-2 przegrało 3721 pacjentów.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Koronawirus. Medycy zarobią lepiej? Stanisław Karczewski zdradza szczegóły
Rośnie też liczba zajętych łóżek covidowych. Aktualnie w szpitalach przebywa 8962 pacjentów (+587). Coraz więcej zakażonych koronawirusem potrzebuje też podłączenie pod respirator. Takich osób jest obecnie 725 (+53).
Sytuację ratuje spadek liczby osób, które przebywają na kwarantannie. W poniedziałek było ich ponad 300 tysięcy. We wtorek liczba ta obniżyła się do 289 tysięcy pacjentów.
Koronawirus w Polsce. Polska żółtą strefą
Koronawirus w Polsce nie daje o sobie zapomnieć. W związku z ostatnimi wzrostami zakażeń polski rząd zdecydował o nałożeniu na cały kraj nowych obostrzeń.
Od soboty 10 października Polska stała się żółtą strefą. Wyjątkiem są te miasta i powiaty, w których zakażeń jest więcej - znalazły się one w strefie czerwonej.
Z kolei od 17 października w życie weszły wspomniane wyżej nowe obostrzenia. Te dotyczą edukacji, sportu, branży gastronomicznej i weselnej, a także życia społecznego. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem na terenie Polski obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosów.
Duży sprzeciw społeczeństwa budzi zwłaszcza zamknięcie siłowni, basenów oraz aquaparków. Eksperci nie są do końca przekonani, że taki ruch rządzących doprowadzi do spadku zakażeń koronawirusem w Polsce.
- W czerwonych strefach edukacja na uczelniach i w liceach będzie online, nie będzie wesel i to ma podłoże epidemiologiczne. Natomiast siłownie, stadiony - nie wiemy, ile osób tam się zaraziło koronawirusem w ostatnim czasie, nie mamy takich danych, nic nie zostało powiedziane w uzasadnieniu - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską dr Paweł Grzesiowski, immunolog.
Koronawirus w Polsce. Szpital polowy na Stadionie Narodowym
O tym, że sytuacja jest poważna, świadczy też decyzja o budowie szpitali polowych na terenie kraju. Te, jak mówił minister Adam Niedzielski, powstaną w każdym województwie.
Pierwszy z nich powstanie na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie, o czym Wirtualna Polska informowała jako pierwsza. - Tych szpitali tymczasowych będzie więcej. One powstaną w pierwszej kolejności w Wielkopolsce oraz Małopolsce. Docelowo znajdą się w każdym województwie. Najbardziej obciąży to MON i MSWiA. Wszystko nadzoruje minister Michał Dworczyk - tłumaczył minister zdrowia.