Trwa ładowanie...

Koronawirus i trzecia fala w Polsce. Szpital Narodowy o wzroście liczby pacjentów

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala pandemii staje się faktem. Szpital Narodowy przygotowuje się na przyjęcie kolejnych pacjentów. Uruchamiane są kolejne moduły, ale pojawił się też apel do chętnych, którzy chcieliby wspomóc tymczasowy szpital.
Share
Koronawirus i trzecia fala w Polsce. Szpital Narodowy mówi o wzroście liczby pacjentów
Koronawirus i trzecia fala w Polsce. Szpital Narodowy mówi o wzroście liczby pacjentówŹródło: PAP
d3ypoly

"Liczba chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji szybko wzrasta" - informuje Tymczasowy Szpital Narodowy CSK MSWiA w Warszawie, dodając, że w ciągu ostatnich 7 dni do placówki przyjęto 113 pacjentów, wypisano 37 osób.

"W związku z przewidywanym dalszym wzrostem liczby zachorowań, rozpoczęto procedurę uruchamiania kolejnych unitów (modułów, na które podzielony jest Szpital). Najbliższy zostanie włączony do użytku od wtorku 2 marca" - czytamy w komunikacie.

Obecnie w Szpitalu Narodowym funkcjonują cztery unity, w ramach których możliwe jest zapewnienie opieki dla 166 osób.

d3ypoly

Władze tymczasowego szpitala zwracają uwagę, że "dalszy wzrost liczby pacjentów wymaga uruchamiania kolejnych unitów, a do ich obsługi niezbędne jest zwiększenie liczby personelu medycznego". W komunikacie zaapelowano również do chętnych, by zgłaszali się do pracy na Szpitalu Narodowym.

Żołnierze Wyklęci. Włodzimierz Czarzasty odpowiada Przemysławowi Czarnkowi

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala pandemii ruszyła

W poniedziałek podano, że w ciągu doby stwierdzono 4 786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w następujących województwach: mazowieckim (1051), pomorskim (643), śląskim (373).

- Mamy stałą tendencję wzrostową zachorowań na COVID-19 wskaźnik reprodukcji wirusa wynosi w kraju 1,19 – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ypoly

Podziel się opinią

Share
d3ypoly
d3ypoly
Więcej tematów