Trwa ładowanie...

Koronawirus Hiszpania. Obowiązkowa kwarantanna w Galicji. Ogniska koronawirusa wykryto w barach i restauracjach

Koronawirus Hiszpania. Władze Galicji podjęły decyzję o obowiązkowej kwarantannie 70 tysięcy osób zamieszkujących nadmorską dzielnicę A Marina. Wszystko przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Share
Koronawirus Hiszpania. Obowiązkowa kwarantanna w Galicji. Ogniska koronawirusa wykryto w barach i restauracjach
Źródło: Wikimedia Commons
di07es1

Koronawirus Hiszpania. Obowiązkowa kwarantanna w Galicji

Jak poinformowało BBC, władze Galicji, prowincji leżącej w północno-zachodniej części Hiszpanii, zdecydowały się o nałożeniu przymusowej izolacji dla 70 tysięcy mieszkańców, którzy zamieszkują nadmorską dzielnicę A Marina. Lokalne władze zezwalają na wjazd i wyjazd jedynie osobom pracującym na obszarze wspólnoty, a pozostali nie mają możliwości przedostania się do dzielnicy aż do czasu zniesienia obostrzeń.

Takie decyzje zostały wprowadzone przez wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Nikt nie chce ryzykować pogorszenia się sytuacji i kolejnej fali epidemii koronawirusa. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.

di07es1

Koronawirus Hiszpania. Ogniska zakażeń w barach

Prezydent Galicji - Alberto Nunez Felijoo - przekazał, że władze sanitarne zidentyfikowały ognisko koronawirusa. Są nim dwa lub trzy barwy w miejscowości Burela. Tam w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano ponad 100 zakażeń. Lokalne władze zaapelowały do mieszkańców o odpowiednie respektowanie obostrzeń i zachowanie spokoju. Większość z zakażonych nie ma żadnych objawów COVID-19.

Obostrzenia mają potrwać do piątku. Spotkania będą ograniczone do maksymalnie 10 osób. Mieszkańcy A Mariny muszą przemieszczać się z obowiązkowo zakrytymi ustami i nosem. Wszystko z obawy o wzrost liczby zakażeń w tym regionie Hiszpanii.

Hiszpania jest siódmym krajem na świecie z największą liczbą zakażeń koronawirusem.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di07es1

Podziel się opinią

Share
di07es1
di07es1
Więcej tematów