Trwa ładowanie...
dq5881e

Francja. Koronawirus. Nowy rekord, ponad 32 tysiące nowych przypadków

W ciągu ostatniej doby we Francji potwierdzono 32 427 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z danych opublikowanych przez ministerstwo zdrowia. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii. Zmarło 90 zakażonych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja z nowym rekordem, ponad 32 tysiące nowych przypadków
Francja z nowym rekordem, ponad 32 tysiące nowych przypadków (Pixabay, Fot: Free-Photos)
dq5881e

Francja notuje obecnie najwyższą liczbę nowych zakażeń koronawirusem w Europie i trzecią najwyższą na świecie. W sobotę tamtejszy resort zdrowia poinformował o 32 427 nowych przypadkach. Był to największy dobowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem od początku pandemii.

Odnotowano o ponad 7 tysięcy więcej infekcji niż poprzedniej doby. Zarejestrowano jednak o 88 zgonów mniej. Dotychczas we Francji COVID-19 potwierdzono u 867 197 osób, spośród których aż 33 392 zmarły.

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady Wirtualna Polska
Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady (Wirtualna Polska)

Koronawirus w Europie. Trudna sytuacja w Irlandii

W sobotę wieczorem ministerstwo zdrowia w Irlandii poinformowało o tym, że ostatniej doby wykryto rekordową liczbę zakażeń koronawirusem 1274. Był to kolejny - trzeci w ciągu czterech dni - dobowy rekord infekcji. Stwierdzono też 8 zgonów z powodu COVID-19.

dq5881e

Koronawirus. Paweł Kapusta: "Nie ma miejsc na oddziałach, nie ma wolnych łóżek"

Dotychczas najwyższym dobowym bilansem był ten z czwartku, gdy informowano o 1205 nowych infekcjach. Sobota była czwartym z rzędu dniem i piątym w ciągu ostatnich ośmiu, gdy liczba nowych zakażeń wynosiła 1000 lub więcej. Podczas całej pierwszej fazy epidemii ten poziom przekroczony został tylko dwa razy. Natomiast liczba zmarłych jest drugą najwyższą od połowy lipca.

Całkowity bilans epidemii koronawirusa w Irlandii wzrósł do 48 678 zachorowań i 1849 ofiar śmiertelnych.

dq5881e

Koronawirus w Niemczech. Merkel: Proszę zostańcie w domu

Berliński Instytut Roberta Kocha (RKI) w sobotę poinformował o 7830 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły 33 kolejne osoby. Dotychczas w Niemczech potwierdzono infekcję u 361 733 osób, spośród których 9853 zmarły.

Kanclerz Angela Merkel wezwała obywateli Niemiec do ograniczenia kontaktów i powstrzymania się od podróżowania.

- Proszę, zostańcie w domu, kiedy tylko jest to możliwe, gdzie to możliwe- apelowała Merkel w wystąpieniu wideo, przekazanym w sobotę przez dziennik "Bild".

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przebywa w izolacji domowej, po tym jak jeden z pracowników jego ochrony został zakażony koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq5881e

Podziel się opinią

Share
dq5881e
dq5881e
Więcej tematów