Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dramatyczna sytuacja w szpitalu MSWiA w Poznaniu

Koronawirus. Niepokojące doniesienia ze szpitala MSWiA w Poznaniu. Placówka miała zostać przekształcona w placówkę jednoimienną. Lekarze obawiają się o bezpieczeństwo dotychczasowych pacjentów, których nie ma dokąd przenieść. To m.in. chorzy na nowotwory. Jest jednak zwrot w sprawie.

Share
Koronawirus. Dramat w szpitalu MSWiA w Poznaniu
Koronawirus. Dramat w szpitalu MSWiA w PoznaniuŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d22cfku

Pacjenci szpitala MSWiA obawiają się o swoje życie i zdrowie w związku z planami, by placówka została przekształcona z drugi szpital w Poznaniu do walki z COVID-19 - alarmuje portal telewizji WTK.

Poznańskie media przekazują, że szpital otrzymał polecenie, aby nie przyjmować nowych pacjentów. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że trwa poszukiwanie miejsc w innych placówkach dla ok. 180 hospitalizowanych.

d22cfku

- Nie mamy gdzie ich przekazać. (...) Jeśli nie wykonamy części zabiegów, ci pacjenci umrą - mówi jeden z lekarzy poznańskiego szpitala w nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Koronawirus. Zamknięte cmentarze 1 listopada? Piotr Mueller o zaleceniach rządu

Jak wyjaśnia serwis epoznan.pl, wstrzymane przyjęcia w szpitalu MSWiA dotyczą również pacjentów onkologicznych, którzy mieli wyznaczony termin chemioterapii.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że poznański szpital MSWiA miał stać się placówką leczącą tylko osoby z COVID-19 od 19 października. Miał być to wynik przepełnienia dotychczasowych oddziałów w dotychczasowym szpitalu jednoimiennym w stolicy Wielkopolski, gdzie do tej pory trafiali zakażenia SARS-CoV-2.

d22cfku

Lekarze ze szpitala MSWiA twierdzą, że ich szpital nie jest do tego przystosowany. Reporterzy WTK informują, że trzy czwarte medyków chce odejść z pracy.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", chorzy z oddziału hematologii szpitala MSWiA mieliby zostać przeniesieni dla szpitala przy ul. Szamarzewskiego.

Przed godz. 13 nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że wojewoda wielkopolski miał wycofać się z planu przekształcenia szpitala MSWiA w jednoimienny. Teraz Wirtualna Polska informuje, że placówka nie będzie przekształcona. Wydano specjalny komunikat w tej sprawie, z którego wynika, że pracowano nad różnymi scenariuszami, ale ostatecznie się z nich wycofano.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7705 osób - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarły 132 osoby, w tym 12 bez chorób towarzyszących.

d22cfku

Łącznie od początku epidemii w Polsce potwierdzono 157 608 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarło 3440 osób. Wyzdrowiało 87 773 chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22cfku

Podziel się opinią

Share
d22cfku
d22cfku
Więcej tematów