Trwa ładowanie...

Koronawirus. Czechy, Słowacja i Ukraina z największą liczbą zakażeń od początku epidemii

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. W czwartek resort zdrowia poinformował o ponad 4 tys. nowych przypadków. Jak się okazuje, sytuacja epidemiologiczna u naszych sąsiadów również nie wygląda najlepiej. Czechy, Słowacja i Ukraina odnotowały najwyższe dobowe wzrosty zakażeń od początku pandemii.
Share
Koronawirus. W Czechach, na Słowacji i Ukrainie odnotowano największy dobowy przyrost zachorowań / foto ilustracyjne
Koronawirus. W Czechach, na Słowacji i Ukrainie odnotowano największy dobowy przyrost zachorowań / foto ilustracyjneŹródło: PAP, Fot: Valentin Sprinchak
dn3ghv0

Jak informuje PAP, w czwartek władze Ukrainy przekazały informacje o kolejnych 5397 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii. Zmarły kolejne 93 osoby, co zwiększyło łączny bilans zgonów do 4690. W ukraińskich szpitalach w związku z COVID-19 przebywa obecnie ponad 20 tys. chorych.

Ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow podkreślił, że w przypadku zapełnienia miejsc w szpitalach do poziomu 60 proc. resort będzie opowiadał się za zaostrzeniem ograniczeń w całym kraju. Obecnie, do 31 października, trwa tam tzw. kwarantanna adaptacyjna, czyli dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii w danym regionie.

Koronawirus. Czechy z największym przyrostem zakażeń

Z kolei Czesi odnotowali w czwartek 5335 nowych przypadków koronawirusa. To podobnie jak w przypadku Ukrainy, najwięcej od początku epidemii.

dn3ghv0

Koronawirus w Polsce i tysiące przypadków. Michał Kobosko o "medycznym stanie wyjątkowym"

Łącznie od 1 marca, gdy w kraju wystąpił pierwszy przypadek nowego koronawirusa, zakażonych jest 95 360 osób. Największą liczbę zakażeń odnotowano w rejonie miasta Uherske Hradisztie, gdzie w ciągu ostatnich 7 dni przybyło blisko 413 pozytywnych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

U naszych południowych sąsiadów zanotowano również 19 kolejnych ofiar śmiertelnych COVID-19. Od początku pandemii zmarło więc ponad 800 osób.

Koronawirus. Słowacja

W czwartek władze Słowacji poinformowały o 1037 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jak zwróciła uwagę agencja Reutera, to najwyższy wzrost od początku pandemii. Zmarły kolejne dwie osoby, a łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 57 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn3ghv0

Podziel się opinią

Share
dn3ghv0
dn3ghv0
Więcej tematów