Trwa ładowanie...
d2e7gyy

Koronawirus. Czechy luzują obostrzenia

Koronawirus. Czechy zmieniają strategię walki z COVID-19. Rząd zdecydował się na luzowanie obostrzeń. Zmiany ruszają od czwartku.
Share
Koronawirus. Czechy zmieniają strategię ws. obostrzeń
Koronawirus. Czechy zmieniają strategię ws. obostrzeńŹródło: Pixabay
d2e7gyy

Czeski rząd podjął decyzję o rozluźnieniu obostrzeń na nadzwyczajnym posiedzeniu. Zdecydowano m.in. o ponownym otworzeniu sklepów i zakładów usługowych. Jednak klienci muszą przestrzegać rygorów sanitarnych. W sklepach ma obowiązywać limit jednego kupującego na 25 mkw.

Zmiany czekają również restauracje. Lokale gastronomiczne mogą być otwarte od 6 do 22, jednak przy stoliku może się znajdować maksymalnie czterech gości. W całej sali może przebywać połowa maksymalnej liczby klientów. Spożywanie jedzenia i napojów poza miejscami siedzącymi będzie zabronione. Jednocześnie rząd zdecydował się na zniesienie zakazu picia alkoholu w przestrzeni publicznej.

Zmiany czekają również świątynie, m.in. zwiększono limit uczestników nabożeństw, ślubów i pogrzebów do 30 osób. Otwarte zostaną galerie, muzea, zamki, pałace i ogrody zoologiczne oraz botaniczne. Z kolei teatry i sale koncertowe mogą oferować widowisko wyłącznie online, bez udziału widzów.

d2e7gyy

Barbara Nowacka o TVP: to są już standardy Korei

Koronawirus. Czechy otwierają hotele i kluby fitness. Nakaz noszenia maseczek bez zmian

Władze zezwoliły na otwarcie klubów fitness i basenów. Od czwartku gości będą mogły przyjmować hotele i pensjonaty. Wkrótce ma być również podjęta decyzja ws. ośrodków narciarskich.

d2e7gyy

Rząd utrzymał jednak nakaz noszenia maseczek. Należy zakrywać nos i usta zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jeśli chodzi o zgromadzenia publiczne, to na świeżym powietrzy może się zebrać 50 osób, a w pomieszczeniu - maksymalnie 10.

Jak wynika z danych czeskiego ministerstwa zdrowia, które zostały opublikowane w niedzielę, w sobotę potwierdzono 2667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii w Czechach COVID-19 stwierdzono u prawie 70 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e7gyy

Podziel się opinią

Share
d2e7gyy
d2e7gyy
Więcej tematów