Trwa ładowanie...

Koronawirus. Były dowódca sił zbrojnych apeluje do premiera

Koronawirus zmusił rząd do szukania rozwiązań, które pomogą w walce z epidemią. Były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Polskiego generał Mirosław Różański zaapelował do premiera Morawieckiego o rozpoczęcie ćwiczeń pod kryptonimem "Kraj".

Share
Koronawirus. Były dowódca sił zbrojnych gen. Mirosław Różański apeluje do premiera
Koronawirus. Były dowódca sił zbrojnych gen. Mirosław Różański apeluje do premieraŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3re9qh

Generał Rożański w rozmowie z Faktem dobrze ocenił decyzję rządu o tworzeniu szpitali tymczasowych, choć podkreślił, że zapadła ona stanowczo za późno.

Koronawirus. Kryptonim "Kraj"

W ocenie generała wdrażana obecnie przez polski rząd strategia walki z koronawirusem pokrywa się z tą, która przygotowana jest na wypadek wojny. Różański zaznaczył jednak, że jego zdaniem z tego rozwiązania trzeba było skorzystać kilka miesięcy temu.

- W strategii na czas wojny organizuje się szpitale w innych obiektach niż dotychczasowe. I dobrze, że rząd z tego rozwiązania skorzystał. Szkoda, że nie zrobił tego kilka miesięcy temu - stwierdził Różański w rozmowie z Faktem.

Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości

Generał zaapelował również do premiera o rozpoczęcie wielkiej mobilizacji administracji państwowej. Były dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych WP zasugerował, że należałoby zorganizować ćwiczenia pod kryptonimem "Kraj". Jego zdaniem pomogłoby to ocenić rządzącym czy wszystkie urzędy i jednostki administracyjne wiedzą, co należy do ich obowiązków w czasie pandemii. Ostatnie ćwiczenia "Kraj" odbyły się wiosną 2019 roku. Nie wiadomo jednak, czego dotyczyły. Ich przebieg jest ściśle tajny.

d3re9qh

Źródło: Fakt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3re9qh

Podziel się opinią

Share
d3re9qh
d3re9qh
Więcej tematów