Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Koronawirus. Bp Stanisław Gębicki zakażony

Koronawirus. Biskup senior Diecezji Wrocławskiej Stanisław Gębicki jest zakażony SARS-CoV-2. Informację na ten temat przekazała kuria. Wyjaśniono, że hierarcha przebywa w izolacji domowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Bp Stanisław Gębicki zakażony
Koronawirus. Bp Stanisław Gębicki zakażony (Wikimedia Commons)

"Biskup senior Diecezji Włocławskiej Stanisław Gębicki od prawie dwóch tygodni przebywał w domowej kwarantannie, a od kilku dni z objawami choroby" - przekazali przedstawiciele włocławskiej kurii.

Wyjaśniono również, że zakażenie SARS-CoV-2 u bpa Gębickiego potwierdzono w piątek. Nie miał zewnętrznego kontaktu z osobami spoza domu, ani nie pełnił publicznych posług liturgicznych.

"Ze środy na czwartek ksiądz biskup przebywał w szpitalu, ale powrócił do siebie i pozostaje w izolacji domowej" - głosi komunikat kurii.

Zobacz też: Koronawirus. Artur Dziambor opowiada o przebiegu choroby. "Nikomu nie życzę"

Przekazano również, że bp Gębicki ma "klasyczne objawy zarażenia". Kuria zastrzega, że ksiądz nie miał kontaktu z osobami spoza domu i nie pełnił posług liturgicznych.

"Mamy nadzieję na szybki powrót do zdrowia księdza biskupa i prosimy o modlitwę" - zaapelowali duchowni z Włocławka.

Slot

Koronawirus. Bp Stanisław Gębicki zakażony

Biskup Stanisław Gębicki od 8 lipca przebywa na emeryturze. W związku z ukończeniem 75 lat rezygnację hierarchy z funkcji biskupa pomocniczego diecezji włocławskiej przyjął wtedy papież Franciszek.

Jak przypomina Polskie Radio PiK, kilka tygodni temu informowano o zakażeniu ordynariusza włocławskiego bpa Wiesława Meringa. Duchowny wrócił już do pełnienia obowiązków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów