Trwa ładowanie...
dycwj3j

Koronawirus. 30 Polaków z Wuhan opuściło szpital

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Polacy, którzy na początku lutego wrócili z Wuhan zostali już wypisani ze szpitala. Szef resortu podkreślił też, że w Polsce nie odnotowano do tej pory przypadku koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa 30 Polaków z Wuhan została wypisana ze szpitala. Lekarze nie stwierdzili zarażenia koronawirusem.
Grupa 30 Polaków z Wuhan została wypisana ze szpitala. Lekarze nie stwierdzili zarażenia koronawirusem. (East News, Fot: Magdalena Pasiewicz/East News)
dycwj3j

Grupa Polaków opuściła Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Podczas środowej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że czwarta seria przeprowadzonych badań potwierdziła, że żaden z 30 objętych kwarantanną pacjentów nie jest zakażony wirusem z Chin.

– Po czterokrotnym sprawdzeniu badaniem na obecność kodu genetycznego wirusa, wypuszczamy dziś tę całą grupę, która przyjechała z Wuhan do domów. Dzisiaj do południa powinni już opuścić szpital. Wszyscy są zdrowi – stwierdził prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Pod ścisłą obserwacją w szpitalach nadal znajduje się 12 osób. Dodatkowo, 13 innych pacjentów jest poddanych obserwacji domowej. Ponad tysiąc jest także monitorowanych przez służby sanitarne.

dycwj3j

Zobacz także: Szef WHO o koronawirusie. "Epidemia może nadal się rozprzestrzenić"

Szef resortu poinformował, że do Polski wrócą dwaj kolejni obywatele. Cała operacja zakończyć ma się w ciągu najbliższych dni. – Z kolei dwóch obywateli Polski przebywających nadal w Wuhan zgłosiło chęć powrotu do kraju. W ciągu najbliższych kilku dni ten powrót stanie się faktem – powiedział Szumowski.

W transporcie Polaków znów pomoże Francja. Grupa 30 osób, która 2 lutego wróciła z Wuhan, najpierw została przetransportowana samolotem wyczarterowanym przez francuskie władze do bazy Istres pod Marsylią. Razem z nimi na pokładzie znajdowało się 100 Francuzów i obywatele innych krajów.

dycwj3j

Z Francji Polacy trafili do Wrocławia, skąd przewieziono ich do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

– Oczywiście tryb postępowania będzie zgodny z dotychczasowym standardem – czyli okres obserwacji, badania na obecność wirusa. Jednak podkreślam, że osoby te czują się dobrze i nie mają objawów zakażenia koronawirusem – oświadczył minister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dycwj3j

Podziel się opinią

Share
dycwj3j
dycwj3j
Więcej tematów