Trwa ładowanie...
d1r512m
Kornel Morawiecki u Jacka Gądka o opozycji: żywi się sporem

Kornel Morawiecki u Jacka Gądka o opozycji: żywi się sporem

Jestem trochę zawiedziony - przyznał Kornel Morawiecki pytany o odczucia na temat Sejmu, po roku sprawowania mandatu posła. - Jak występowałem rok temu na inauguracji, to starałem się swoimi słowami łączyć tę Polskę, spajać ją. A cały czas ona jest bardzo podzielona, politycznie rozedrgana - tłumaczył w programie "WP rozmowa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1r512m

Odpowiadając na pytanie prowadzącego program "WP rozmowa" Jacka Gądka dodał też, że brakuje mu "poważnej propozycji opozycyjnej" ze strony klubów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL.

- Pana koledzy, byli opozycjoniści - Józef Pinior, Stefan Niesiołowski, Jan Rulewski - piszą do prezydenta Dudy. "Panie prezydencie, zwracamy się do pana jako reprezentanta godności naszej ojczyzny. Chcemy wierzyć, że znajdzie pan w sobie siłę i stanie pan ponad podziałami politycznymi. Że podejmie pan działania, które sporom politycznym przywrócą cywilizowane ramy" - zacytował fragment listu byłych opozycjonistów Jacek Gądek.

d1r512m

- To bardzo ładne. Zgadzam się z tym. Myślę, że to jest rola prezydenta. Też wierzę, że będzie starał się wznieść ponad te podziały. Z jego strony pewne gesty na pojednanie Polski były - stwierdził Kornel Morawiecki. Przypomniał wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej, a także zaproszenie wszystkich członków Komitetu Obrony Robotników z okazji 40. rocznicy jego powołania, które zostało odrzucone przez część założycieli tej organizacji.

- Musi być wzajemność. Na razie wydaje się, że strona opozycyjna jedno mówi, a drugie robi. Mówi, że chce jedności, a żywi się tą różnicą, tym sporem - stwierdził Kornel Morawiecki.

Zobacz cały program "WP rozmowa":

d1r512m

Podziel się opinią

Share
d1r512m
d1r512m
Więcej tematów