Trwa ładowanie...
d3r1d66

Kornel Morawiecki chce zostać senatorem. Zdradził, jak zareagował na to jego syn

Po przerwie, do której zmusiła go choroba, Kornel Morawiecki pojawił się w Sejmie. Marszałek senior wciąż ma problemy zdrowotne, ale z polityki rezygnować nie zamierza. Przyznał, że syn, premier Mateusz Morawiecki nie do końca rozumie jego decyzję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Kornel Morawiecki startuje
Wybory parlamentarne 2019. Kornel Morawiecki startuje (East News, Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)
d3r1d66

"Tato, a po co to Tobie?” - tak premier Mateusz Morawiecki miał zareagować na słowa swojego ojca, który zapowiedział, że chce zostać senatorem. - Odparłem, że skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski - podkreślił w rozmowie z "Super Expressem" Kornel Morawiecki.

Przypomnijmy, że marszałek senior ma 78 lat, wykryto u niego raka trzustki. - Po serii chemioterapii pojawiły się kolejne problemy zdrowotne. Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju - powiedział Kornel Morawiecki. Dodał, że "przy życiu trzyma go rodzina i polityka".

Kornel Morawiecki chce być aktywny. - Gdy tylko mogę, uciekam ze szpitala. Staram się dużo ruszać, to mi pomaga. (...) Będę jeździł po Podlasiu. Chcę poznać mieszkańców, dowiedzieć się, jakie mają problemy, co ich trapi. Mam już zaplanowane pierwsze spotkania - zaznaczył.

d3r1d66

Zobacz także: Wyznanie prezesa Kaczyńskiego. Bronisław Komorowski ma teorię

Ma też sprecyzowane plany w ramach sprawowania mandatu senatora, jeśli go zdobędzie. - Oprócz pracy na rzecz zwykłych ludzi, chciałbym zająć się zagadnieniami polityki zagranicznej. Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem. To Polsce nic nie da - stwierdził.

Zobacz też: "Olszewski ma rację". Młody Mateusz Morawiecki często w domu słyszał to zdanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r1d66

Podziel się opinią

Share
d3r1d66
d3r1d66