Trwa ładowanie...
ddgrowg

Korea Południowa znów zamraża gospodarkę. Kolejna fala koronawirusa

Korea Południowa ponownie zamraża gospodarkę. Przyczyną jest koronawirus. W czwartek 28 maja wykryto tam 79 nowych zakażeń koronawirusem. To największy skok od przeszło miesiąca (dokładnie od 5 kwietnia). Minister zdrowia mówi o ponownym zamrożeniu gospodarki i wprowadzeniu ostrych restrykcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponowne zamrożenie gospodarki w Korei Południowej
Ponowne zamrożenie gospodarki w Korei Południowej (Getty Images)
ddgrowg

Korea Południowa znów zamierza nałożyć ograniczenia w związku z koronawirusem

Jak podaje Daily Mail 28 maja wykryto tam aż 79 przypadków koronawirusa. To największy jednodniowy skok od 5 kwietnia. Minister zdrowia Park Neung-hoo zapowiedział, że od piątku 29 maja zamknięte ponownie zostaną muzea, parki i galerie sztuki w Seulu. Firmy natomiast zostały wezwane do przywrócenia elastycznego czasu pracy.

Druga fala koronawirusa w Korei Południowej i ponowne zamrożenie gospodarki

Daily Mail komentuje, że informacja o ponownym zamknięciu gospodarki w Korei Południowej może budzić spory niepokój wśród przywódców państw europejskich, którzy wprowadzili podobne restrykcje co Korea Południowa, walcząc z epidemią koronawirusa. U Koreańczyków nie zapobiegły one jednak drugiej fali koronawirusa.

ddgrowg

Południowokoreański rząd od piątku 29 maja ponownie wprowadza pewne ograniczenia Apeluje do mieszkańców, by zrezygnowali ze spotkań i przebywania w zatłoczonych miejscach.

Dwa najbliższe tygodnie będą kluczowe, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w metropolii. Jeśli nie uda się go powstrzymać, władze ponownie wprowadzą zasady dystansu społecznego

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

ddgrowg

Podziel się opinią

Share
ddgrowg
ddgrowg
Więcej tematów