Trwa ładowanie...

Korea Południowa znów zamraża gospodarkę. Kolejna fala koronawirusa

Korea Południowa ponownie zamraża gospodarkę. Przyczyną jest koronawirus. W czwartek 28 maja wykryto tam 79 nowych zakażeń koronawirusem. To największy skok od przeszło miesiąca (dokładnie od 5 kwietnia). Minister zdrowia mówi o ponownym zamrożeniu gospodarki i wprowadzeniu ostrych restrykcji.

Share
Korea Południowa znów zamraża gospodarkę. Kolejna fala koronawirusa
Źródło: Getty Images
d42tvik

Korea Południowa znów zamierza nałożyć ograniczenia w związku z koronawirusem

Jak podaje Daily Mail 28 maja wykryto tam aż 79 przypadków koronawirusa. To największy jednodniowy skok od 5 kwietnia. Minister zdrowia Park Neung-hoo zapowiedział, że od piątku 29 maja zamknięte ponownie zostaną muzea, parki i galerie sztuki w Seulu. Firmy natomiast zostały wezwane do przywrócenia elastycznego czasu pracy.

Druga fala koronawirusa w Korei Południowej i ponowne zamrożenie gospodarki

Daily Mail komentuje, że informacja o ponownym zamknięciu gospodarki w Korei Południowej może budzić spory niepokój wśród przywódców państw europejskich, którzy wprowadzili podobne restrykcje co Korea Południowa, walcząc z epidemią koronawirusa. U Koreańczyków nie zapobiegły one jednak drugiej fali koronawirusa.

Południowokoreański rząd od piątku 29 maja ponownie wprowadza pewne ograniczenia Apeluje do mieszkańców, by zrezygnowali ze spotkań i przebywania w zatłoczonych miejscach.

d42tvik

Dwa najbliższe tygodnie będą kluczowe, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w metropolii. Jeśli nie uda się go powstrzymać, władze ponownie wprowadzą zasady dystansu społecznego

Zobacz wideo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/adam-bielan-6144140591843457c">Adam Bielan</a> o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

d42tvik

Podziel się opinią

Share
d42tvik
d42tvik
Więcej tematów