Trwa ładowanie...
d2h6b6i

Korea Południowa odpowiada na apel Kim Dzong Una. Rozmowy odbędą się za kilka dni

Prezydent Korei Południowej odpowiada na noworoczne orędzie Kim Dzong Una. Jest możliwy udział północnokoreańskich sportowców w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Korei Płd. Mun Dze In zwrócił się o przygotowanie rozmów z Koreą Płn.
Prezydent Korei Płd. Mun Dze In zwrócił się o przygotowanie rozmów z Koreą Płn. (Getty Images, Fot: Pool)
d2h6b6i

Mun Dze In stwierdził, że poprawa relacji pomiędzy Południem a Północą zależy od kwestii programu nuklearnego. Jednocześnie ocenił, że propozycja Kim Dzong Una ws. zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej jest szansą na poprawę stosunków.

Jak podaje agencja Reuters, przywódca Korei Północnej w noworocznym orędziu wezwał do obniżenia napięcia na Półwyspie Koreańskim. – Wysiłek powinny podjąć obie strony – ocenił Kim Dzong Un. I dodał, że rozważy wysłanie sportowców na igrzyska w Korei Południowej.

Do pierwszych rozmów ws. udziału północnokoreańskich sportowców na igrzyskach dojdzie 9 stycznia w Panmundżomie, czyli w miejscowości leżącej na nieformalnej granicy pomiędzy obiema Koreami, które nigdy nie podpisały traktatu pokojowego.

d2h6b6i

Zobacz też: 10 szokujących faktów o Korei Północnej

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In poprosił ministerstwo ds. zjednoczenia oraz resort odpowiadający za sport o przygotowanie warunków, które pomogą Korei Północnej wziąć udział w igrzyskach.

d2h6b6i

Podziel się opinią

Share

d2h6b6i

d2h6b6i
Więcej tematów