Korea Północna. Niedożywione co piąte dziecko

Rozwój około 20 proc. dzieci w Korei Północnej jest opóźniony. Przyczyną jest niedożywienie. Jak poinformował przedstawiciel ONZ, 50 proc. dzieci z obszarów wiejskich pije zanieczyszczoną wodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia
Dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia (Getty Images)
WP

O dotyczących sytuacji w Korei Północnej poinformował na konferencji prasowej w Pjongjangu zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Mark Lowcock. Zwrócił też uwagę na brak leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego w Korei Północnej. Mark Lowcock wizytował jeden ze szpitali, w którym tylko co trzeci pacjent chory na gruźlicę dostawał leki.

Jak podaje agencja Associated Press, ONZ zbiera 111 mln dol. na pomoc Korei Północnej. Na razie, dzięki rządom Szwecji, Szwajcarii i Kanady, zgromadzono 10 proc. potrzebnych pieniędzy na wodę, jedzenie oraz potrzeby zdrowotne i sanitarne dla 6 mln Koreańczyków z Północy.

Mimo złej sytuacji w Korei Północnej, Mark Lowcock zaznaczy, że sytuacja się poprawia. Obecnie w kraju 20 proc. dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia, a w 2011 r. było to 28 proc. dzieci. Dodał też, że reżim w Pjongjangu jest otwarty na pomoc humanitarną i współpracuje w tej kwestii.

WP

Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP