Korea Północna. Niedożywione co piąte dziecko

Rozwój około 20 proc. dzieci w Korei Północnej jest opóźniony. Przyczyną jest niedożywienie. Jak poinformował przedstawiciel ONZ, 50 proc. dzieci z obszarów wiejskich pije zanieczyszczoną wodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia
Dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia (Getty Images)
WP

O dotyczących sytuacji w Korei Północnej poinformował na konferencji prasowej w Pjongjangu zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Mark Lowcock. Zwrócił też uwagę na brak leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego w Korei Północnej. Mark Lowcock wizytował jeden ze szpitali, w którym nawet nie co trzeci pacjent chory na gruźlicę dostawał leki.

Jak podaje agencja Associated Press, ONZ zbiera 111 mln dol. na pomoc Korei Północnej. Na razie, dzięki rządom Szwecji, Szwajcarii i Kanady, zgromadzono 10 proc. potrzebnych pieniędzy na wodę, jedzenie oraz potrzeby zdrowotne i sanitarne dla 6 mln Koreańczyków z Północy.

Mimo złej sytuacji w Korei Północnej, Mark Lowcock zaznaczy, że sytuacja się poprawia. Obecnie w kraju 20 proc. dzieci gorzej rozwija się z powodu niedożywienia, a w 2011 r. było to 28 proc. dzieci. Dodał też, że reżim w Pjongjangu jest otwarty na pomoc humanitarną i współpracuje w tej kwestii.

WP

Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP