Trwa ładowanie...

Korea Północna i Południowa chcą zorganizować mundial i igrzyska olimpijskie

Korea Północna chce zorganizować piłkarski mundial i igrzyska z Koreą Południową

Share
Korea Północna i Południowa chcą zorganizować mundial i igrzyska olimpijskie
Źródło: iStock.com
d1h9cwd

Kore Północna i Południowa – wspólne plany sportowe

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ostatnio stosunki między dwoma Koreami znacznie się poprawiły. Ocieplenie stosunków polepszyło się do tego stopnia, że zaproponowano ciekawą ofertę współpracy. Według informacji podanych przez Do Jong-Hwana – południowokoreańskiego ministra sportu, obydwa kraje zamierzają zorganizować piłkarskie mistrzostwa świata w 2030 roku oraz igrzyska olimpijskie w roku 2032.

Traktat pokojowy w 2018

Zarówno Korea Północna, jak i Południowa zgodnie ogłosiły, że jeszcze w tym roku podpiszą oficjalny traktat pokojowy. Trzeba zaznaczyć, że Kim Dzong Un jest pierwszym przywódcą Korei Północnej, który od 1853 roku przekroczył granicę z Koreą Północną. Jak wiadomo kraje pogrążone są w długoletniej wojnie, a pomocą w pojednaniu ma się okazać… sport.

Igrzyska olimpijskie 2032

Głównym celem obydwu państw jest zorganizowanie w 2032 roku igrzysk olimpijskich. Wiadomo, że to właśnie Korea Południowa wyszła z taką propozycją. Jong-hwan w swojej wypowiedzi oznajmił, że zależy mu żeby impreza odbyła się w Seulu i Pjongczangu. Uważa, że igrzyska olimpijskie przyniosą ze sobą wiele cenny wartości. Plan swój planuje przedstawić Korei Północnej w celu zaprowadzenia pokoju.

Pozostaje tylko czekać na reakcję Kim Dzong Una. Warto zauważyć , iż o organizację igrzysk zabiega wiele państw w tym Niemcy, Australia , Indonezja, Indie oraz Chiny. Z kolei do walki o piłkarski mundial oba państwa przystąpiły z dwoma koalicjami – Tunezji, Maroko i Algierii oraz Urugwaju, Argentyny i Paragwaju.

d1h9cwd

Podziel się opinią

Share
d1h9cwd
d1h9cwd
Więcej tematów