Trwa ładowanie...
27-12-2014 08:46

Korea Płn. oskarża USA o pozbawienie internetu i wyzywa Baracka Obamę od małp

Władze Korei Płn. oskarżyły USA o pozbawienie we wtorek połączenia z internetem i wyzwały prezydenta Baracka Obamę od małp za zachęcanie właścicieli kin do dystrybucji filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu" o fikcyjnym zamachu na przywódcę kraju.

Korea Płn. oskarża USA o pozbawienie internetu i wyzywa Baracka Obamę od małpŹródło: AFP, fot: Brendan Smialowski
d3xu4xk

"Obama nie przebiera w słowach i działaniach niczym małpa w tropikalnym lesie" - twierdzi Narodowa Komisja ds. obrony Korei Północnej, oskarżając amerykańskiego prezydenta o nawoływanie do wyświetlania kontrowersyjnego filmu.

- Jeśli USA będą w dalszym ciągu tak aroganckie, despotyczne i pomimo powtarzanych przez Koreę Północną ostrzeżeń będą używać gangsterskich metod, muszą liczyć się z tym, że ich nieudane działania polityczne nieuchronnie spowodują śmiertelne ciosy - powiedział rzecznik Komisji.

Wcześniej USA oskarżyły Pjongjang o dokonanie cyberataków na producenta filmu, wytwórnię Sony Pictures. Sony Pictures zawiesiło rozpowszechnianie "Wywiad ze Słońcem Narodu" w ubiegłym tygodniu po tym, gdy pod koniec listopada padło ofiarą bezprecedensowego pod względem rozmiarów cyberataku na swą sieć komputerową - o którego sprawstwo FBI podejrzewa Koreę Północną. Przyczyną wstrzymania dystrybucji były także groźby zamachów, kierowane pod adresem głównych sieci kinowych.

d3xu4xk

Sony zezwoliło jednak na wyświetlanie "Wywiadu ze Słońcem Narodu" domagającej się tego grupie około 200 niezależnych amerykańskich kin, a obecnie dystrybucję rozszerzono na internet.

Prezydent Obama z zadowoleniem przyjął decyzję Sony zezwalającą na wyświetlanie filmu. Wcześniej skrytykował wytwórnię za to, że z uwagi na groźby zamachów postanowiła ona nie rozpowszechniać filmu.

W komedii, która przysporzyła producentom tylu kłopotów, do autorów talk show z udziałem gwiazd z propozycją przeprowadzenia wywiadu nieoczekiwanie zgłasza się przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, fan programu. CIA rekrutuje showmanów, aby podczas swojej wizyty w Pjongjangu dokonali zamachu na dyktatora.

d3xu4xk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xu4xk
Więcej tematów